,

סאגת הבחירות בעיר עפולה הגיעה לסיומה, כבוד השופט עראפת טאהא שדן בעתירתו של פרופסור רמי יוסף בנוגע לתוצאות הבחירות פרסם הבוקר (חמישי) את החלטתו בעתירה.

יוסף שיוצג על ידי עורך הדין אילן בומבך מבכירי עורכי הדין בישראל טען שנעשו עבירות שהשפיעו על טוהר הבחירות, לפיכך דרש יוסף לבטל את תוצאות הבחירות ולהכריז על סיבוב שני בינו ובין ראש העיר אבי אלקבץ.

שופט בית המשפט המחוזי כתב בפסק הדין: ".בהודעת הערעור טען המערער לפגמים נוספים שהתגלו בהליך הבחירות, כגון סילוק המשקיפים 12 מקלפי 10 ,שמירת חומרי הבחירות בביתה של המשיבה 1 ובביתה של סגניתה ועוד. לשיטתו, 13 ליקויים אלה, בוודאי הצטברותן, פוגעים באופן חמור בטוהר הבחירות באופן שמחייב את 14 פסילתן.

לא מצאתי ממש בטענות אלה. לעניין סילוק המשקיפים מקלפי 10 ,מהראיות שהונחו לפניי עולה, כי סעד זה נעשה בשל התנהלותם של משקיפים המזוהים עם המערער ועם מועמד נוסף, התנהלות שהפריעה למהלך התקין של הבחירות. בשל התנהלותם של אותם משקיפים נאלצה סגנית מנהלת הבחירות לעצור את הליך הבחירות לפרק זמן של כחצי שעה ואף הסבירה לאותם משקיפים כי התנהלותם אינה מקובלת ואינה עולה בקנה אחד עם חובתם לאפשר קיום הבחירות בצורה תקינה וסדירה. הסברים אלה לא הועילו ובמקום התפתחה המולה שגרמה לעיכובים בהצבעות ולהתארכות התור של המצביעים בצורה בלתי סבירה. בנסיבות אלה, החלטת נציגת המשיבה 1 להוציא את המשקיפים הייתה סבירה. יתירה מכך, בצדק טענה המשיבה 1 כי עובדת הוצאת המשקיפים מהמקום לא פגעה במניין וועדת הקלפי שיכולה על פי חוק להתנהל אף ללא נוכחות משקיפים. דבר נוסף, וזה העיקר, מעיון בפרוטוקול הוועדה עולה, כי בסופו של יום, הליך הבחירות בקלפי 10 התנהל בצורה תקינה, לא נרשמו ליקויים כלשהם, מספר המצביעים בעותק הראשון של רשימת הבוחרים תואם את מספר המחיקות בעותק השני וכן תואם את מספר המעטפות שהוצאו מאותה קלפי. עולה, אם כן, כי אף אם ניתן לראות בסילוק המשקיפים בגדר ליקוי, אין המדובר בליקוי היורד לשורש העניין המצדיק ביטול הבחירות. הוא הדין באשר לשמירת חומרי הבחירות בביתן הפרטי של מנהלת הבחירות וסגניתה. אף שלכאורה צודק ב"כ המערער כי מהלך זה אינו עולה בקנה אחד עם הוראת סעיף 32 לחוק הבחירות והוראות המפקח על הבחירות, הפרה זו לא פגעה בטוהר הבחירות, לא השפיעה על תוצאות הבחירות ועל כן, אינה מהווה עילה המצדיקה ביטול הבחירות ועריכתן מחדש".

השופט טאהא דחה את כל טענותיו של יוסף על הסף והוסיף: "אף לא מצאתי ממש בטענת המערער בדבר הגבלת זכות העיון שלו בחומרי הבחירות. כפי שעולה מתשובת המשיבה 1 הן להודעת הערעור והן לבקשה להארכת מועד שהגיש המערער, חומרי הבחירות הועמדו לעיונו של המערער ובא כוחו אשר אף מימשו אותה באופן מלא, למרות דוחק הזמנים. החומרים שנטען כי חסרים אינם מהותיים ואף לא הוסבר בהודעת הערעור כיצד היו יכולים לסייע למערער להוכיח את טענותיו בדבר קיומם של ליקויים".

לסיום כותב השופט טאהא: ".על יסוד כל האמור לעיל, אני דוחה את הערעור ומחייב את המערער לשלם למשיבים 1 ו- 4 הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד, בסכום של 25,000 לכל אחד.

אלקבץ בחגיגת הניצחון

הבחירות הוכרעו כעת באופן סופי, ראש העיר הנבחר של עפולה הוא אבי אלקבץ שיכהן לקדנציה נוספת בעיר.

קרדיט צילום: רשתות חברתיות

2 תגובות

  1. כמו שצריך הדמוקרטיה קובעת ולא הכוחניות
    לחפס כל הזמן איפוא אפשר כל הזמן לסנדל .
    היפסדת שיהיה בכבוד 🙏

    1. שהעליון יתן את הפסק דין האחרון השופט הזה ידוע בדעותיו שאחד שלא נותן להציג ראיות ויותר מכך זנך הרבה מצגים שלא מוזכרים בפסק דין המילה האחרונה בג"ץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן