שלומי, אבא של אגם ברגר חיילת צה"ל שנחטפה על ידי החמאס, סיפר כי ״הרבה זמן אנחנו כבר מרגישים שהעסק תקוע ולא זז. חוץ מלהאשים כל היום את חמאס גם פה צריכים לעשות בדק בית. כל עם ישראל רואה את זה. המחשבה הייתה שהצבא יעשה בו שימוש לצורך פוש במשא ומתן, לגרום לאנשים להתעורר. אבל זה לא קרה. מי שיכול לעשות את המהלך הוא אנחנו. לא ביידן ולא אף אחד יביא אותם הביתה אלא ממשלת ישראל״.

״הסרטון מסתיים כשמובילים את אגם באגרסיביות לג׳יפ, סרטון שנחשפנו אליו עוד ב-8 באוקטובר וככה זיהיתי את הבת שלי והבנתי שהיא לפחות בחיים. בסרטון הנוכחי ראיתי גם את הרגעים הראשונים, שהבת שלי בשוק ומנסה לעכל. היא, נעמה ולירי הגיעו לשם רק כמה ימים לפני. לא ידעו אפילו איפה המיגונית. החטופות שיצאו מהשבי אמרו לי שהפציעה שלה בפנים עברה, אבל אני רואה את הרגעים הקשים של הבת שלי וחושב מה עבר לה בראש, את כמות המחבלים המטורפת שם. בתור איש צבא לשעבר, שהיה בלבנון, בחרא הכי גדול שיש, גודל המחדל מכה בי בראש. זה עשה לי רעידות בגוף של תסכול. אני לא מעכל את גודל המחדל עד לרגע זה. המחבלים מתפללים, אוכלים שם, הכול בנוח, כי יודעים שאף אחד לא בא. זה לא נורמלי״.

״לחברי הקבינט אני אגיד – פגשתי את כולכם יותר מפעם אחת. האחריות חונה אצלכם, החובה חונה אצלכם. הקבינט הזה מורכב מאנשים שחלקם לא היו בממשלה לפני, ונכנסו באמירה שיחזקו את הממשלה ויחזירו את החטופים. הם צריכים לקום עם זה בבוקר, ומבחינתי לא לישון בכלל. הם צריכים לראות את עצמם כאילו הילדות או הנכדות שלהם שם. אין פוליטיקה, אל תתעסקו ביום שאחרי. ברגע שלא יתעסקו בפוליטיקה של היום שאחרי ומה יגידו אני מאמין שימצאו את הדרך כואבת ככל שתהיה״.

קרדיט צילום: מטה משפחות החטופים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן