הדיילי מייל הבריטי חשף בצהריים (יום חמישי) תמלילים מחקירותיהם של ג'מאל חוסיין אחמד ראדי (47) ובנו עבדאללה (18), שהודו כי אנסו נשים במהלך הפלישה ב-7 באוקטובר, ואז רצחו אותן. הם גם הודו בחטיפה וברצח של אזרחים נוספים חפים מפשע. עדויות קשות לקריאה.

 

הדיילי מייל לא פרסם לפי שעה את תיעוד החקירות. בדיווח צוין כי ראדי – אב לשבעה וחבר בחמאס – נתפס במרץ האחרון ברצועת עזה. הוא ובנו פלשו לקיבוץ ניר עוז ב-7 באוקטובר, ולדבריו "בכל בית שבו מצאנו מישהו – רצחנו או חטפנו אותו".

כך למשל, תיאר, "בבית הראשון מצאתי אישה ובעלה בסוף שנות ה-40 לחייהם. ירינו בהם והרגנו אותם". לאחר מכן התוודה באונס אישה, ואמר: "היא צרחה, בכתה, אבל עשיתי מה שעשיתי. אנסתי אותה. היא לבשה מכנסי ג'ינס קצרים, איימתי עליה עם האקדח שתוריד את הבגדים שלה. אני לא יודע מה קרה לה אחר כך – הייתי שם רבע שעה והלכתי".

אבל, עבדאללה טען כי אביו הרג את האישה. "הוא אנס אותה, אחר כך אני, ואז בן דוד שלי – ואז עזבנו. אבל אבא שלי הרג את האישה אחרי שסיימנו לאנוס אותה".

עבדאללה אמר כי עוד לפני האישה הזו, "אנסנו גם אישה אחרת, הרגתי שני אנשים, אנסתי שניים, ופרצתי לחמישה בתים".

עדויות המחבלים מתפרסמות בשעה שבעולם עדיין מטילים ספק בחלק מהעדויות והראיות שנאספו על זוועות חמאס ב-7 באוקטובר. דובר צה"ל מסר לדיילי מייל כי "בחודשים האחרונים ראינו אינספור עדויות לאלימות האכזרית שבה השתמשו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, כולל מעשים מזעזעים של אלימות מגדרית ומינית. הודאות אלה מוכיחות כי כל ניסיון להכחיש את זוועות 7 באוקטובר ולהכפיש את העדויות של ניצולים וחטופים משוחררים הוא חלק ממסע דה-לגיטימציה לישראל ולהצדקת הטרור".

סוכנות הידיעות AP, למשל, פרסמה תחקיר נרחב שמטיל ספק בעדויות על הזוועות שהתרחשו ב-7 באוקטובר. בתחקיר תואר כיצד למשל מתנדב זק"א, חיים אוטמזגין, ראה גופה של נערה שנורתה למוות ושמכנסייה היו מופשלים מתחת למותניה, וחשב שמדובר בעדות לאלימות מינית, עדות שהתבררה כלא מבוססת. "לא יכולתי לחשוב על שום אפשרות אחרת", הוא הסביר ל-AP. בתחקיר תואר כיצד עדויות שהתבררו כשגויות עודדו ספקנות ועוררו ויכוח טעון מאוד לגבי היקף אירועי 7 באוקטובר – כזה שעדיין מתקיים ברשתות החברתיות ובמחאות בקמפוסים ברחבי העולם.

חלק ממטילי הספק ומבקריה של ישראל אספו עדויות של אנשי זק"א ונוספים שהתבררו כלא נכונים, כדי לטעון שממשלת ישראל "עיוותה את העובדות כדי להצדיק את המלחמה", שבה נהרגו יותר מ-35 אלף פלסטינים, לפי גורמי הבריאות בעזה. התחקיר שופך אור על הבלבול שנוצר בקרב גורמי החירום בישראל, בשל היקף הטבח שבוצע ב-7 באוקטובר. בזק"א שלחו כ-800 מתנדבים לדרום, שנכנסו לקיבוצים רק יומיים לאחר הטבח, לפי המתנדב חיים אוטמזגין.

4 תגובות

 1. צריך להוציא את החלאות האלה לתליה עונש כאן ועכשיו אין מקום למחשבה ולדיון בחרטות של הממשלה הזו והחוקים הדבילים שמוציאים כאן במיוחד שמדובר במחבלים אחרי האסון שקרה לנו אין מחילה, ועוד רוצים לתת להם פרס על מה שביצעו אין בעיה שיתנו להם מדינה מחוץ לגבולות ישראל

  1. להוציא להורג אבל לא סתם ככה הייתי מנקר להם את העיניים תחילה ואחר כך ממשיך כל יום איבר אחר ועובר לאיברים פנימיים וכל זה צריך להיות מוצג בפני משפחות החטופים והנרצחים באולם וגם זה לא יספק אותנו אחרי הזוועות של המפלצות האלו יימח שמם !

   1. צריך למחוק את כל עזה , בלי פשרות
    נשים ילדים וטף כולם רוצים לקום עלינו לכלותנו כל יום
    כולם בגדר שהידים , כולם בגדר רשעים דינם מוות !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן