שרת התחבורה מירי רגב, שאחראית על מערך הטקסים הממלכתיים, ערכה היום (חמישי) תדרוך בנוגע לטקס הדלקת המשואות ה-76, ואמרה כי במהלך הטקס יודלקו 12 אבוקות זיכרון במוקדי אירועי ה-7 באוקטובר. רגב פירטה את השינויים שנערכו השנה בטקס, בהם בין היתר העובדה שהמשואות יודלקו בקבוצות ולא ביחידים ואמרה כי הערב יתחילו להכריז על משיאי המשואות.

צילום מסך כאן 11

עוד אמרה רגב כי הטקס יצומצם בהיבטים נוספים, כאשר הקטע האומנתי יותאם לקול התקופה. במהלך הטקס ישולבו התייחסויות ללחימה בדרום ובצפון. הטקס יצולם מראש ויתקיים ללא קהל, זאת לאחר התייעצויות עם הדרגים הביטחוניים. "השנה לא יהיו חגיגות כמו בשנה שעברה. קשה לנו לחגוג במהלך מלחמה וכ-133 חטופים עוד בשבי חמאס". לדבריה, "המשימה לבחור משיאים מתוך אלפי המלצות היא בלתי אפשרית. השנה המשואות יודלקו בקבוצות". כמו כן, הודיעה כי "הטקס ייערך באופן מצולם, ללא קהל, משום שהמלחמה בעיצומה ואנו לא יודעים איך יתפתחו החזיתות".

צילום: רוני כנפו

"אנחנו לא יודעים מה יהיה בעזה, מה יקרה ברפיח, איך יתפתח בצפון ולאור כך שאני רוצה להבטיח את קיום הטקס כי אין שאלה שהטקס צריך להתקיים כבכל שנה", אמרה רגב והוסיפה: "קיבלתי החלטה שהדבר הנכון ביותר בכדי לא לבטל את הטקס לערוך אותו מצולם וללא קהל".

בנוסף אמרה רגב: צה"ל חייב להיכנס לרפיח ולחסל את כל ארבעת הגדודים של חמאס. צה"ל קיבל משימה להחזיר את החטופים ולחסל את חמאס. לגבי עסקה אמרתי גם בעבר, אני מוכנה לשלם כל מחיר בשביל להחזיר אותם. כל יום שעובר הוא נצח. צריך לעשות הכל בכדי להחזיר אותם. וכן, אנחנו הולכים לשלם מחירים קשים", אמרה רגב ומחדדת: "הקו האדום מבחינתי הוא הפסקת המלחמה"

קרדיט צילום: רוני כנפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן