לאחר כנס פעילים, הודיעו בני משפחות חטופים הפעילים בתנועה על חזרה לפעילות כבר בימים הקרובים: "החמאס צועד על קיבתו"

 

פעילים מתנועת צו 9, בני משפחות חטופים, בני משפחות שכולות, משפחות של מפונים מהצפון ולוחמים בעבר ובהווה השתתפו הלילה (רביעי) בכנס הפעילים של התנועה, שהתקיים במבשרת ציון לאחר שבוע בו נעצרה חסימת המשאיות.

 

לאורך הלילה דנו הפעילים על מטרות התנועה, אופי החסימה, וכיצד ניתן לבצע את חסימת המשאיות כדי להביא לשחרורם של החטופות והחטופים. לוחמי המילואים סיפרו על מציאת "הסיוע ההומניטרי" שוב ושוב בתוך מנהרות הטרור של חמאס. בין המשתתפים היו רועי ברוך אחיו של החטוף אוריאל ברוך, נגה אלפסה אחייניתה של החטופה מיה גורן ז"ל, יעל סבריגו אחיינית החטוף ליאור רודאיף, נמרוד מאירוביץ בן דודו של אל"מ אסף חממי מח"ט דרום באוגדת עזה שיצא להילחם בשביעי לאוקטובר ונפל, ויואל קדיש דודו של רס'ן אור רן ז"ל לוחם סיירת דובדבן שלחם ונפל בשביעי לאוקטובר.

 

לאחר הכנס הודיעו בתנועה כי בכוונתם לחזור לפעילות כבר בשבוע הקרוב: "אין לנו זמן לחכות. החמאס צועד על קיבתו וביכולתנו לעצור את הסיוע לאויב שניתן במתנה ללא כל תמורה, בעיצומה של מלחמה. הצעקה הזו זוכה לקונצנזוס אדיר בעם על כל גווניו. מחובתנו לעמוד כחומה בצורה נגד הסיוע לסינואר".

 

בתום האירוע קיימו בני המשפחות הצהרה בה ציינו כי הם מתנגדים להעברת משאיות הסיוע. "ישראל מעבירה סיוע לארגון הטרור חמאס", אמרה נגה אלפסה, אחייניתה של מיה גורן ז"ל מקיבוץ ניר עוז שגופתה נחטפה לרצועה בשבעה באוקטובר.

 

"מי שמקבל ושולט בסיוע שולט גם ברצועה, ובסוף יקבע את גורל החטופים", הוסיפה יעל סבריגו, אחיינית החטוף ליאור רודאיף שלפני כשבועיים נודע כי הוא נהרג עוד במתקפה הקשה וגופתו מוחזקת ברצועה.

 

ריקי ברוך, גיסתו של אוריאל ברוך שגופתו מוחזקת גם היא ברצועה, ציינה: "אנחנו צריכים לעצור את הסיוע לאויב, כי בזה אנחנו בעצם מחזקים את חמאס, ומחלישים את החיילים שלנו בשעת מלחמה. רועי ברוך, אחיו של אוריאל, סיכם: "אין שום היגיון בהכנסת סיוע לאויב שלנו בשעת מלחמה".

 

נמרוד מאירוביץ בן דודו של אל"מ אסף חממי ז"ל מח"ט דרומית באגודת עזה הוסיף וקרא: "אנחנו פה ברוח חזקה וקוראים לכל עם ישראל להצטרף אלינו לחסום את הסיוע ההומניטרי הזה. לא מעבירים שוקולד, שתייה מוגזת וחטיפים. בואו להצטרף. ממחר כולם צו 9."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן