כמה שבית"ר ירושלים חיכתה לרגע הזה, לרגע בו היא שוב תחגוג על הבמה הגדולה ביותר של ישראל. הערב (שלישי) הקבוצה מהבירה עשתה את זה עם תצוגה גדולה, ובעזרת ניצחון 0:3 על מכבי נתניה בגמר גביע המדינה השיגה גביע ראשון מאז 2009, בדרך להנפת התואר בפעם השמינית בתולדותיה.

 

מדובר בהישג עצום, לא פחות, במיוחד לאור המצב בו הייתה הקבוצה לפני קצת יותר מחצי שנה. את העונה הזו בית"ר פתחה עם סימני שאלה גדולים שניצבו מעליה, ובתחילת הדרך זו גם הייתה נראית כמו עונה שעלולה להסתבך. אלא שבסופו של דבר, בעזרת התקפה קטלנית ושינויים נכונים, בית"ר פילסה לעצמה את הדרך והפכה את העונה הזו למתוקה במיוחד. במשחק הגדול ביותר, קיבלנו את ההצגה המושלמת מכיוון החבורה של יוסי אבוקסיס שנהנה פעם נוספת מהתקפת המחץ שבנה.

המשחק אמנם נפתח באבוקות שהולידו דקות ארוכות של המתנה, אך מהרגע שהוא חודש בית"ר ירושלים התפוצצה כמו מלוע של תותח. בשער הראשון ירדן שועה העביר כדור ענק בעקב לחיזוק מחודש ינואר, גרגורי מורוזוב, ששלח מסירת רוחב ליון ניקולסקו, לו כל שנותר היה לגלגל את שערו ה-18 העונה בדקה ה-37 בסיומה של התקפה מבריקה. רגע של קסם העניק גם את השער השני, זאת כששוב שועה פתח את המהלך, מצא את פריידיי שליטף את הכדור עם העקב, הסתובב ושיגר כדור חד מסף הרחבה היישר לפינה של ניצן בדקה ה-76. עמוק בתוך תוספת הזמן, שועה עצמו הצטרף למסיבת הכיבושים עם שער מהנקודה הלבנה שגרם ליוסי אבוקסיס לרוץ לכר הדשא ולחגוג בטירוף.

שתיהן נתנו קמפיינים גדולים, אבל בסופו של דבר לפחות נדמה שהתואר הזה הגיע לבית"ר ירושלים יותר מלמכבי נתניה. הקבוצה שידעה לא מעט רגעים קשים בשנים האחרונות דהרה לגמר, בדרך אליו הסתדרה עם מכבי תל אביב בחצי הגמר וסיפקה מופע נוסף גם במעמד הגדול ביותר. בסופו של דבר, בית"ר העניקה לאלפי אוהדיה בסמי עופר רגעים אותם יזכרו לעוד שנים ארוכות קדימה, ויותר מכך – תקווה לעתיד מתוק בדיוק כמו שהם חוו בטירוף בחיפה.

מנגד, היהלומים של רן קוז'וק נאלצו להגיע עד לבאר אך מבלי לשתות ממנה. המאמן, שהחליף את בני לם, הצליח לאושש את הקבוצה לאחר תקופה לא יציבה ולא מספיק טובה, סחף אותה לפלייאוף העליון והעניק לה את האפשרות לזכות בגביע לאחר 45 שנים. אלא שבסופו של דבר, הוא נותר מאוכזב. מדובר בפספוס הזדמנות כואב מבחינת נתניה, שאפשרה לבית"ר לחגוג על חשבונה בקרב החשוב ביותר שלה בשנים האחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן