,

הזמר והשחקן עידן עמדי, שמשרת במילואים מאז 7 באוקטובר כלוחם חיל ההנדסה, נפצע היום (שני) באורח קשה ברצועת עזה. עמדי פונה היום לבית החולים שיבא בתל השומר, והוא מורדם ומונשם עם רסיסים בכל חלקי גופו. מצבו מוגדר "יציב", והוא צפוי לעבור ניתוח עוד הלילה. קרובת משפחתו פרסמה באינסטגרם בקשה "להתפלל בשבילו".

בחודש נובמבר האחרון כתב עמדי באינסטגרם כי הוא "מוכן לא להופיע ולא לשיר שנה" כדי להמשיך בלחימה. לדבריו, "אסור להפקיר בשנית את אזרחי הדרום והצפון. כל דבר שהוא לא חיסול חמאס בעזה וטיפול שורש בחיזבאללה בדרום לבנון זה סכנה מיידית לילדים שלנו".

במהלך חודשי הלחימה פורסמו שורה של תיעודים מהרצועה שבהם כיכב עמדי. באמצע החודש שעבר, למשל, פורסם סרטון שצולם מכמה זוויות שתיעד השמדת בית ספר בשכונת שג'אעיה בעזה שבו אותרו תשתיות טרור ובהן גם פירי מנהרות ששימשו את מחבלי חמאס, וכן אמצעי לחימה ומטעני חבלה. מי שהכריז על הפיצוץ בקולו היה לא אחר מאשר עמדי.

"בעוד כקטנה נפוצץ את האיתור, בית הספר, בו מצאו כוחותינו אמצעי לחימה, זירות מטענים ופירי מנהרות", נשמע עמדי אומר בסרטון. "יידע עם ישראל ויידעו כל אומות העולם שאלו הם אויבינו וככה הם מחנכים את ילדיהם. התשובה שלנו לאויבים שלנו היא אחת, כמאמר חג החנוכה – באנו חושך לגרש".

בתחילת המלחמה ולפני שהחלה הכניסה הקרקעית לעזה, הוצב עמדי בזירה הצפונית – ונפגש שם עם הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, שהגיע לביקור בפיקוד הצפון. הלוי הגיב בחיוך לזמר ואף החמיא על הלבוש המסודר שלו: "וואלה, איזה מדוגם, אפשר לסדר לי גם ציוד כזה?".

מספר ימים קודם לכן ביקש עמדי להעביר מסר לבכירים שיושבים בקריה: "אם קולי נשמע למרחק ומגיע לחדרים שם בקריה, תדעו שאנחנו לא נהיה מוכנים לעצור, אין מידתיות בקרב עם חיות אדם. למדנו בדרך הקשה ביותר, לא בפעם הראשונה, שגורלנו בידינו".

קרדיט צילום: דובר צה"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן