היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה ופרקליט המדינה עמית איסמן אישרו למשטרה לחקור את חבר הכנסת צביקה פוגל (עוצמה יהודית) בחשד להסתה לטרור. פוגל עורר סערה לאחר שהתבטא בריאיון בנוגע לפרעות בחווארה שביצעו מתנחלים: "חווארה שרופה וסגורה – זה מה שאני רוצה לראות".

עוד באותו ריאיון, שנערך לרדיו גלי ישראל, אמר פוגל: "את אפקט ההרתעה שהושג אתמול בעקבות מה שאתה מכנה פוגרומים לא השיגה מדינת ישראל מאז חומת מגן. רואה את התוצאה בעין יפה מאוד". למרות שאמר את הדברים בקולו, כעבור שעות טען שדבריו סולפו והבהיר כי "אסור להגיע למצב שאזרחים לוקחים את החוק לידיים".

בריאיון שבו ניסה להסביר את אמירתו, אמר חבר הכנסת: "המחבל יצא מחווארה, רק ככה נשיג הרתעה. אם נפסיק להתיישב לא נשיג ריבונות". פוגל, שמכהן כיו"ר הוועדה לביטחון הפנים של הכנסת, הוסיף כי "ראש הממשלה ושר הביטחון נרדמו בשמירה. הם לא עושים את מה שצריך לעשות ואני מנסה להעיר אותם".

"אמרתי שהמדינה היא זו שצריכה לפעול להרתעת הטרוריסטים, בשום אופן לא האזרחים", הבהיר פוגל. "תפקידו של הדרג המדיני וצה"ל הוא לספק את ההגנה הנדרשת – באמצעות התקפיות ונחישות, לא באמצעות הכלה".

בתגובה על דבריו, ראש האופוזיציה יאיר לפיד יצא נגדו במתקפה חריפה. "זו לא ממשלת ימין על מלא, זו ממשלת אנרכיה על מלא. ח"כ פוגל צריך ללכת לכלא על הסתה לטרור", כתב בציוץ בטוויטר. "הממשלה איבדה שליטה. על הטרור הערבי, על הטרור היהודי, על הקבינט, על הכנסת, על המתנחלים. אנרכיה וכאוס גמורים".

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן