לפני כשבעה חודשים הורשעו העבריינים דין בן פורת וחברו שלומי גבאי בהצתת רכב בחניון תת-קרקעי בבניין בראשון לציון. למרות שלמקום נגרם נזק רב שנאמד ב-30 אלף שקל, ורכב ה-ב.מ.וו בשווי 420 אלף שקל נשרף כליל, על העבריינים נגזרו עונשים קלים במסגרת הסדר טיעון שהפרקליטות נאלצה לחתום עמם. הסיבה: שוטר שתיעד אותם בשעת מעשה חשש להעיד במשפט.

בן פורת וגבאי, המשתייכים לארגון הפשע 71107, הגיעו לפני כשנה לבניין ברחוב שולמית אלוני בראשון לציון על מנת להצית את הרכב. עד כה לא ברור מה המניע להצתה.

שוטר שלא היה בתפקיד והבחין בשניים, תיעד אותם בטלפון שלו. בסרטון שצילם השוטר נראה גבאי מחביא את הקסדות שאיתם הגיעו הוא ובן פורת לחניון, ומחליף בגדים תוך כדי ריצה. בסרטוני מצלמות האבטחה בבניין שתיעדו את ההגעה לחניון ואת הצתת המכונית השניים מופיעים עם אותם בגדים.

הסרטון שצילם השוטר הפך לראיה המרכזית בתיק נגד גבאי ובן פורת, שכן השניים נראים רוכבים על האופנוע ונכנסים לחניון, וגבאי נראה זורק את הבגדים והקסדות לפח הזבל. הפרקליטות הגישה נגד השניים כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בגין הצתה – אישום שעשוי היה לשלוח את העבריינים לכמה שנים בכלא.

לאחר הגשת כתב האישום, החל הליך גישור בין נציגי הפרקליטות וסניגוריהם של בן פורת וגבאי. במהלך הגישור התברר לסניגורים כי על אף שהסרטון המפליל מוזכר בכתב האישום, אין מזכר בתיק ואין עדות של השוטר שתיעד את השניים. נציגי הפרקליטות אישרו כי אכן אין מזכר בתיק, משום שהשוטר סירב להעיד במשפט מחשש שיפגעו בו או בבני משפחתו. משמעות הדבר היא שמבחינה משפטית יהיה לפרקליטות קושי להשתמש בו במהלך המשפט ולהוכיח באמצעותו את ביצוע העבירות.

לבסוף נאלצה הפרקליטות להתקפל ולחתום על הסדר טיעון ששלח את בן פורת לשבעה חודשי מאסר בפועל ואת גבאי ל-13 חודשי מאסר בפועל. השניים יפצו את בעלי המכונית שהוצתה בסכום של 3,250 שקל ואת ועד הבניין על הנזקים שנגרמו לחניון ב-3,000 שקל בלבד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן