,

חה"כ דודי אמסלם הגיש כנגד השדר והפרשן רון קופמן מכתב התראה לפני נקיטת הליכים בגין מעשי עוולה ובכללם לשון הרע, באמצעות עו"ד מוטי שמעון.

המכתב מגולל את פרטי המקרה: ביום 21/02/2023 בשעה 1:35 אחה"צ פרסמת "ציוץ" ברשת "טוויטר" בו יזמת "פנייה" אל חה"כ דוד אמסלם במילים הבאות:

"אתה לא רק מחוקק, אתה ממשיך דרכו של ד"ר גבלס, שהיה גזען בדיוק כמוך, אנטישמי מלא-מלא. ואתה רוצה סוף לאשכנזים, בדיוק כמו שרצה הדוקטור. איפה תתכנן את הפתרון הסופי? בוילה ואנזי, או בארוחת שישי. אתה אשפה פוליטית רקובה ומצחינה "

מדובר בפרסום דברים פוגעניים ואסורים ברמת חומרה שאין גבוהה ממנה. כעתונאי, כמגיש טלויזיה, כפרשן, איש תקשורת מנוסה וידוע אין ספק שידעת היטב משמעות וחומרת דבריך, פרסומך ומעשיך.

ידעת כי מעשיך אסורים על פי דין ונוגדים כל נורמה ובחרת לפעול בניגוד לדין ולבצע מעשה עוולה כדי להזיק לחבר הכנסת דוד אמסלם.

פרסומיך האסורים נעשו ונעשים ומתמשכים כל רגע ורגע מתוך מודעות למה שעלולים הם להביא ולהתרבותם והתגברותם בתפוצה רבה.

ידעת היטב כי פרסומיך עלולים להביא לתוצאה הפוטנציאלית הצפויה מהפרסומים הפוגעניים והאסורים שהם השפלת מרשי בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג וכן לפגיעה במשרתו, במשלח ידו, במקצועו, במפעל חייו, באמונתו הדתית והערכית ובציבור אותו הוא מייצג והכל תוך שמעשיך כוונו להביא לכך.

דבריך ומעשיך מתוכננים היטב מתוך כוונה לפגוע ולהרבות פרסומים ולהעצים הנזקים. גם משראית תגובות וביקורת שהביעו זעזוע מדבריך, לא זו בלבד שלא התנצלת, ולא עשית דבר לתיקון אלא שאתה ממשיך ומפיץ את הפרסומים האסורים והפוגעניים כל יום וכל רגע ורגע בתפוצה אדירה ברשת הטוויטר ובכל כְּלֵיך ותולדות פרסומיך ההולכים ומתרבים מיום ליום. אין ספק בכך שאתה מודע לכח הרב שצברת וליכולתך להפיץ מסרים בתפוצה גדולה ולהביא לתולדות ותולדות של תולדות של פרסומיך.

בחרת לנצל יכולתך וכוחך וכשרונך כדי לפגוע ולהזיק לחה"כ דוד אמסלם. מעשיך ומחדליך הם עבירה על הדין, לרבות, מבלי לגרוע מכלליות ותוקף האמור, עבירה על פי דיני העונשין, מעשי עוולה בנזיקין לרבות, מבלי לגרוע מכלליות האמור, בעוולה של הפרת חובה חקוקה ובעוולת רשלנות ובשל הפגיעה באוטונומיה ובהיותם פרסום ו/או מעשה של לשון הרע על פי חוק איסור לשון הרע התשכ"ה-1965.

הריני מתכבד לדרוש ממך להפסיק מיידית את הפרסומים והפצת הפרסומים הפוגעניים האסורים. נוכח חומרת הדברים, נדרשות ממך, מיידית, התנצלות והכחשה מפורשות ומפורטות בנוסח ובאורח שיוסכמו ועל פי תיאום עם מרשי באמצעותי.

מוצע לך לבוא עמי בדברים להערכת הנזק וגובה הפיצוי שעליך לשלם למרשי לרבות הוצאות היעוץ המשפטי הכרוך והכנת כתב זה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן