,

סאלח אל-עארורי, סגנו של איסמעיל הנייה, מספר 2 בחמאס שאחראי על מבצעי החמאס ביו"ש חוסל בלבנון.

במתקפה חוסלו גם סמיר פנדי, אחראי המבצעים של חמאס בלבנון, ועזאם אל-אקרה, אחד מעוזריו של סגן אל-עארורי, שנהרגו יחד איתו בתקיפה בלב ביירות.

על פי אחד הדיווחים, אל עארורי, אדריכל הטבח של שמחת תורה בשבעה באוקטובר, חוסל באמצעות כטב"ם ישראלי שפגע במשרדים של חמאס בדאחיה. בתיעודים מהמקום ניתן לראות דירה שהותקפה ומכוניות עולות באש. בין כלי התקשורת שהודיעו על חיסולו, רשת אל-מיאדין הלבנונית, שמקורבת לחיזבאללה. גם רדיו חמאס אישר את דבר חיסולו.

אל-עארורי מקורב לנסראללה ובעצם מתאם את הפעולות בין שני ארגוני הטרור. הוא חתום על פיגועים רבים ברחבי ישראל בעידר ביהודה ושומרון. בעבר הודה בפומבי באחריות חמאס לרצח שלושת הנערים ושיבח את חטיפתם.

עארורי הצטרף לחמאס בתחילת שנות ה־90 והיה אחד ממייסדי גדודי עז א־דין אל־קסאם, הזרוע הצבאית. בשל פעילותו נעצר פעמים רבות וישב במצטבר 15 שנים בכלא הישראלי. אל-עארורי שוחרר באפריל 2010 – לאחר שהגיע להסכם עם ישראל שלפיו יעזוב את יו"ש וישהה במשך שלוש שנים מחוץ לשטחי הרשות הפלסטינית.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, הגיב "חיסולו של המנהיג הבכיר מזכיר לנו חיסולים דומים אליהם היינו עדים חמאס, מאז רציחתם של המייסדים אחמד יאסין, עבד אל-עזיז אל-רנטיסי". לדבריו, "כשם שההתנקשויות הללו לא השפיעו על צעדת המהפכה, גם החיסול של אל-עארורי לא ישפיע עליה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן