הצלחה למכרז קרקע לדיור להשכרה במגדל העמק. החברה הממשלתית לדיור להשכרה, דירה להשכיר, מדווחת היום על מכרז ראשון שנסגר בהצלחה בעיר.

במסגרת המכרז, אליו ניגשו 5 חברות שונות, שווקה קרקע עליה ניתן להקים פרויקט הכולל 196 דירות סך הכל, מתוכן 102 יוקצו להשכרה ארוכת טווח למשך 15 שנים והיתר, 94 דירות, למכירה בשוק החופשי. בנוסף, על פי תנאי המכרז, רבע מהדירות המיועדות להשכרה יושכרו במחיר מופחת לזכאים.

נציין כי זהו המכרז הראשון של דיור להשכרה בו תתאפשר פריסת תשלומים על פי המתווה החדש של משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל. צעד זה אושר לאחרונה כדי להפוך את המכרזים לאטרקטיביים יותר ליזמי הנדל"ן וזאת בשל הקושי ליזום פרויקטים מסוג זה בסביבת הריבית הגבוהה.

הזוכה במכרז היא חברת 'האחים בוסקילה' שהציעה כ-26 מיליון שקל בעבור הקרקע כולל הוצאות פיתוח ומע"מ. נזכיר כי החברה מתחייבת להיות גם אחראית על תפעול הפרויקט להשכרה וייעוד הדירות יהיה להשכרה למשך 15 שנה לפחות.

הקרקע בה זכתה כעת החברה ממוקמת בשכונה המערבית של מגדל העמק הגובלת מדרום בקיבוץ יפעת, סמוכה לכביש 75 וכן גובלת בצידה המזרחי בשכונות הוותיקות של העיר. מהחברה הממשלתית לדיור להשכרה נמסר כי: "הצלחת המכרז יחד עם מספר המציעים הגדול, מצביעה על חזרה של היזמים לשוק השכירות ארוכת הטווח והאטרקטיביות שלו בעיניהם גם בפריפריה. הצלחת מכרז זה במגדל העמק מצטרפת למכרזים שנסגרו בהצלחה בשנה החולפת בירושלים ובגני אז"ר".

ראש העיר מגדל העמק יקי בן חיים: "אני שמח שיחד עם משרד השיכון אנו מובילים את מגדל העמק קדימה, תוך ראייה רחבה למען תושבי העיר, נמשיך לחזק ולקדם את מגדל העמק".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן: "בתקופה האחרונה שוק השכירות חווה תנודות משמעותיות. דיור להשכרה במחיר מפוקח נותן מענה לרבים מאזרחי ישראל המחפשים וודאות לטווח ארוך. בפרויקט זה לראשונה תתאפשר פריסת תשלומים על פי המתווה שקידמנו. נמשיך לקדם תוכניות בכל רחבי הארץ".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן