סמוך לשעה 02:30 הלילה (ראשון) פרצה שריפה בבית משפחה בכוכב יעקב בבנימין, כפי הנראה בשל התלקחות סוללה של אופניים חשמליים.

אם המשפחה, עדינה זהבי יחד עם בעלה, חילצה את הילדים ממיטותיהם וכשפינתה את הילד האחרון היא קרסה כתוצאה משאיפת עשן, ולאחר מכן נפטרה.

בשריפה נפצעו בעלה ושבעה מילדיה. ילד בן 8 נפגע באורח בינוני והשאר באורח קל. זוג ושני ילדים שגרים ביחידת המשנה של המשפחה נפגעו גם הם משאיפת עשן ומצבם קל. שמונה תושבים שבאו לסייע נפגעו באורח קל משאיפת עשן והבוקר שוחררו לבתיהם.

אנשי הכיבוי מכוכב יעקב ומהיישובים הסמוכים השתלטו על האש.

אב המשפחה אריה זהבי אומר הבוקר: "אשתי האהובה פעלה כמו לביאה. היא חילצה את הילדים שלנו אחד אחרי השני מתוך הלהבות ומתוך העשן. עדינה היתה חברה של כולם והיתה אשת חסד גדולה. אני המום ולא מוצא את המילים על האובדן ועל הדמות הענקית שזכיתי לחיות לצידה".

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ הגיע הלילה לבית הבוער ועסק בארוע עם צוות היישוב וצוותי הכיבוי והרפואה. "אנחנו בזירה קשה מאד של בית שהתלקח במהירות על יושביו. היתה כאן פעולת גבורה ענקית של אם המשפחה עדינה, יחד עם בעלה שנכנסו לבית הבוער ואפוף העשן פעם אחר פעם וחילצו את הילדים ממיטותיהם מתוך האש והעשן. עדינה שמה את חיי משפחתה לפני חיי עצמה בגבורה אדירה ובכך מסרה את נפשה כדי להציל את ילדיה. בשעה הקשה הזו אנו עוטפים את בני המשפחה שנמצאים בבתי החולים ויחד עם צוות היישוב כוכב יעקב נותנים מענה קהילתי", אמר גנץ.

חברתה הקרובה רחל לף: "עדינה היתה החברה שכולם רוצים. תמיד ידעה לקלוט מי צריך עזרה והושיטה יד תומכת בלי לעשות מזה עניין. היא לא דיברה אלא פשוט עשתה. עדינה היתה לצידנו ולצד שאר החברות ברגעים שמחים וגם קשים. היא ראתה תמיד את אלה שזקוקים ליחס ולא ויתרה עליהם. היא עסקה עם תלמידות בחינוך המיוחד, התחברה אליהן מאד והביאה אותן אליה הביתה לביקורים".

לפני 20 שנה בדיוק עלתה עדינה לארץ מארצות הברית. כאן הכירה את בעלה אריה ויחד הם גידלו משפחה גדולה ביישוב כוכב יעקב.

צוותים מקצועיים של מועצת בנימין יחד עם היישוב מלווים את המשפחה ואת הקהילה.

 

קרדיט צילום: מועצה אזורית בנימין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן