ללי, אימו של רס"ל (מיל') סעדיה יעקב דרעי בן 27 מתל אביב, אברך בישיבת יפו, שנפל ביממה האחרונה ברצועת עזה ושמו הותר הבוקר (שישי) לפרסום ספדה לו וסיפרה על דמותו של בנה.

"סעדיה שלי היה ילד שהקדים את רצון כולם לפני הרצון שלו. עשה הרבה יותר ממה שציפו ממנו בכל תחום. הוא היה תלמיד חכם, למד למבחני רבנות והתחיל לימודי תואר ראשון בהוראה. הוא למד בכל דקה פנויה והיה בעל חוש הומור גדול. אבא מדהים להללי ולינון. הוא היה גיבור בנפש ובגוף ומעולם לא התלונן. בשמחת תורה הוא היה אצלנו והתגייס. סעדיה היה מאוהב בעם הזה, אהב את התורה ואת הארץ ונלחם למענה", ספדה האם.

היא ביקשה להעביר מסר למנהיגי המדינה והצבא: "מתחילת המלחמה שתקתי, כעת יש לי חובה לא לשתוק. לא אתן שהקורבן האדיר שהקרבנו ושכלתי הקריבה יהיה לשווא. בשם סעדיה, אנחנו דורשים ניצחון והכרעה מוחלטת. בני לא נפל על מזבח של הסדרה דיפלומטית אלא על ניצחון שלם על האויב".

דרעי היה במקור בן היישוב עלי בבנימין. הוא אותיר אחריו את אשתו לרחלי, וילדיו הללי בת השנתיים וינון בן השנה. הוריו, ללי וחיים דרעי, הם דמויות מרכזיות ביישוב עלי. ללי היתה חברת מליאת מועצת בנימין ופעילת ציבור. לסעדיה יעקב שישה אחים ואחיות והוא השני מבניהם.

רס"ל (מיל') סעדיה יעקב דרעי ז"ל יובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין הצבאי בחולון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן