משפחתה של לירי אלבג, החטופה בעזה מאז בוקר שמחת תורה ה-7 באוקטובר 2023, קיבלה במהלך סוף השבוע האחרון זר פרחים כלצדו פתק מתריס ומזעזע עם הכיתוב: "יהי זכרה ברוך, כולנו יודעים שהמדינה היא החשובה ביותר".

הבוקר (ראשון), פתחה משטרת ישראל בחקירת האירוע המטריד כאשר שעות ספורות לאחר מכן, הודיע השב"כ כי מחקירה ראשונית עולה חשד למעורבות איראנית בפעולה האכזרית כחלק מנסיונותיה לעורר כאוס במדינת ישראל תוך כדי זריעת טרור פסיכולוגי בקרב אזרחי המדינה.

"עם קבלת התלונה, הועברה לבחינת גורמי המקצוע באגף לחקירות ומודיעין, לצד ניהול פעולות ראשוניות ע"י יחידת הפשיעה המקוונת של מחוז מרכז" נמסר ממשטרת ישראל.

בהודעת השב"כ נאמר: "בהמשך לפרסום בנושא, מבדיקה ראשונית של שב״כ עולה החשד כי הגורמים שעומדים מאחורי משלוח זר הפרחים לבית משפחת החטופה לירי אלבג, הם בסבירות גבוהה גורמים איראניים. החקירה נמשכת".

"הזר הוזמן ממספרי טלפון פיקטיביים שלא קיימים, ובתחילה שם המזמין היה "ברוזובסקי". לאחר שחנות הפרחים ביקשה לאשר את ההזמנה, המזמין נעלם למשך יממה, ואז ההתכתבויות עברו למייל. שם השולח הופיע במייל כ"רן גואילי", כשמו של שוטר שגופתו מוחזקת בעזה".

במטה משפחות החטופים הגיבו: "מטה משפחות החטופים מגנה בתוקף את ההתנהגות האלימה נגד משפחת אלבג, ובהובלת קב״ט המטה, ובשילוב גורמי אכיפה החוק במדינה, תיפתח חקירה בנושא עד למיצוי הדין. מטה המשפחות ימשיך להאבק עד לחזרתה של לירי, וכל שאר החטופים, לביתם לשיקום או קבורה בכבוד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן