בלשי היחידה המרכזית במשטרת מחוז ירושלים סיכלו בימים האחרונים הברחת רבע טון קוקאין מדרום אמריקה לישראל. שווי הסם, שנחשב מבוקש בארץ, הוא כ-100 מיליון שקל. שלושה חשודים נעצרו – שניים, תושבי ירושלים ואשקלון, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, וחשוד שלישי, ש' בן ה-42, תושב בת ים וניצול מסיבת הנובה.

במהלך הדיון בעניינם, סיפר ש' כי נוצל. "אני שורד נובה. נהרגו לי תשעה חברים ועוד חיילים", סיפר. "אני בוכה בחקירה וזה לא עושה לי טוב. קשה לי מאוד עם הסיטואציה הזאת, זו פעם ראשונה שלי. לא עשיתי משהו וניצלו אותי ואני מצטער על זה".

חוקרים החרימו את הניידים שלהם על מנת לבדוק את ההודעות ששלחו בוואטסאפ, ביניהם ולאחרים שעמדו מאחורי תכנון ההברחה. ש' הובא יחד עם חבריו להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים, והשלושה חשודים בקשירת קשר ליבוא רבע טון קוקאין.

חוקר ציין בדיון כי יש ראיות חזקות המבססות את החשדות נגדם, וביקש להאריך את מעצרם בעשרה ימים, כדי להשלים ביצוע פעולות רבות ומורכבות בתיק. "מדובר על כמות מטורפת של סמים שהייתה יכולה להציף את מדינת ישראל", מציין גורם במשטרה. "יש מחסור בקוקאין בארץ, וההברחות לרוב מתבצעות באמצעות אוניות משא ובשיטות מתוחכמות".

מעצרם הוארך בשבעה ימים וחוקרים ינסו כעת להבין מהם מי עומד מאחורי ההברחה ומימן אותה, במטרה לעצור את האחראים. "מדובר באחת מהברחות הסמים הגדולות שהיו בישראל בשנים האחרונות", טוען קצין משטרה. "הם תכננו את ההברחה לפרטי פרטים. החשד שלנו שמאחורי מימון הסם עומד ארגון פשע גדול".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן