עיריית עפולה מצאה פתרון לתופעה ארוכת השנים במהלכה פועלים פלסטינים בעלי אישור עבודה נהגו להתקבץ בקצה הדרומי של העיר בהמתנה להסעות לעבודה בדמות הריסת תחנת ההמתנה שהייתה מוצבת בכניסה הדרומית לעיר מכיוון ג'נין.

את ההחלטה לאסור את כניסת הפועלים הפלסטינים לעפולה קיבל ראש העיר אבי אלקבץ בעקבות ההתקפה של אלפי מחבלים בשבעה באוקטובר באותה שבת שחורה במהלכה נרצחו מאות מתושבי עוטף עזה וערי הדרום, חיילים וכוחות ביטחון שנלחמו בניסיון לבלום את אלפי המחבלים וכן עשרות חיילים שנפלו במהלך המלחמה שבאה בעקבות כך בעזה.

אלקבץ, יודע היטב שמדובר בהחלטה של הממשלה אם לאפשר כניסת פועלים פלסטינים לתחומי המדינה אך כבר כתב מכתבים לכל השרים הרלוונטיים והודיע כי עפולה מתנגדת לכניסת אלפי הפועלים כפי שהיה נהוג בעבר ואם צריך ייצא עם התושבים לרחובות.

"בימים האחרונים אנחנו שומעים שוב על כוונת של גורמים במערכת הביטחון לאפשר הכנסת פועלים פלסטינים לישראל כדי לאפשר להם להתפרנס בישראל" כתב אבי אלקבץ והוסיף: "הבהרתי כבר שלא אאפשר לדבר הזה לקרות בעפולה ולאחר ששלחתי מכתבים לכל חברי הקבינט בנושא, סילקנו את התחנה ששימשה את הפועלים בכניסה לעיר ואם יוחלט בכל זאת לאשר כניסתם, אני מתכוון לעמוד אישית יחד עם תושבי עפולה ולחסום את הכביש בכל האמצעים העומדים לרשותי, גם אם ימשיכו לקרוא לי גזען".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן