אירועי העצמאות ה-76 למדינת ישראל ננעלו כמידי שנה בטקס שהתקיים בהיכל התרבות בטקס עירוני ממלכתי במהלכו הוענק תואר 'יקיר העיר' לתריסר תושבי העיר שנבחרו על ידי וועדה מקצועית של עיריית עפולה בראשותו של היו"ר מ"מ ראש העיר חביב פרץ.


בין הזוכים שנבחרו השנה אפשר לציין את אשת החינוך רעיה שכטמן שהייתה משך שנים ארוכות מנהלת בית הספר אלומות בעפולה עילית וחינכה דורות של מילדי השכונה.

יקירה נוספת שנבחרה היא אביבה צור שאיבדה את בתה נועה ז"ל מילדות פרשת רמדיה שנפטרה לאחר שנים ארוכות של מאבק רפואי וטיפול מסור של אמה. מאז המקרה מתנדבת צור ומטפלת במאושפזים ובני משפחותיהם.

יקיר נוסף הוא אפי זבטני פעיל שכונות ותיק ומתנדב בתחום הביטחון העירוני והמשטרה. שני יקירים נוספים מכוחות הביטחון וההצלה הם יוסי פחימה מנהל מרחב גלבוע במד"א שהעניק יחד עם אנשיו שירות מיטבי ומהיר בתקופת הקורונה, המלחמה וכן בשגרה.

כן ציון ג'ינו שלא נתן למוגבלות הפיזית להפריע לו לתרום לקהילה כמתנדב בכיבוי אש במשך למעלה משני עשורים.
יקירה נוספת השנה היא בת שבע חייט אימו של לוחם האש הגיבור דני חייט ז"ל שנפל באסון הכרמל. לצד מפעל ההנצחה לבנה היא מקדישה את חייה למען פעילות קהילתית וחינוכית פורמאלית ובלתי פורמלית.

יקיר העיר נוסף הוא מוטי שוורץ על חלקו המרכזי בהובלת היוזמה לאימוץ חטיבת כפיר בעיר עפולה וממקימי האנדרטה של החטיבה במרכז העיר.
יקירה נוספת שתזכה להערכה והוקרה היא לבנה כהן מוותיקי עפולה עילית, התנדבה במשך שנים ארוכות בויצ"ו, האגודה למען החייל ומרכז רפואי העמק.

אלי יוסף אף הוא יזכה לתואר "יקיר העיר" על תרומתו להפקת "צעדת גבעת המורה" המסורתית במשך כיובל שנים.
יו"ר "יד לבנים" אלי ימין יקבל את תואר "יקיר העיר" על פעילותו הענפה לטובת המשפחות השכולות במסגרת בית יד לבנים ובעיקר בעת מלחמת "חרבות ברזל".
רותי קלימי נבחרה על תרומתה משך שנים ארוכות בתחום התרבות בגלריה העירונית, על תרומתה לתיירות הפנים בעיר וכן שימור ההיסטוריה של בירת העמק.

את הרשימה נועל דודו פרץ, בן למשפחה שכולה שאיבדה את בנה אברהם פרץ ז"ל החלל האחרון של גולני בקרב על החרמון, ועל שמו נוסד המוסד העפולאי "פלאפל כגולני" שהפך למוסד אהוב על רבים. כמו כן על נדבנותו ותרומתו לחיילים ומשפחות נזקקות וחלקו במיזם "עפולה עירי" לשימור ההיסטוריה של בירת העמק.

טינה ולדמן, ראש מינהל החינוך היוצאת, תקבל השנה את פר מפעל חיים על יובל שנות חינוך בעיר עפולה והחייל עידו סומך יקבל לראשונה את הפרס "מופת עפולאי" על סיפור גבורתו בשבעה באוקטובר במהלכו חיסל מחבלים והציל חיים של צעירים רבים במסיבת "הנובה".

תריסר התושבים והתושבות המאושרים קיבלו את התואר "יקיר העיר" מידו של ראש העיר אבי אלקבץ וסגניו והודו להם בחום על הבחירה.

קרדיט צילום: בדלתיים סגורות

תגובה אחת

  1. מהנה מאד לקרוא סיקור קצר וממצה בליווי צילומים הולמים.
    כל כך הרבה כבוד מגיע לכל אדם שתורם, וטוב שגם יודעים להזכיר את רוח הנתינה והעשייה הברוכה המייצגת.
    הלוואי שלעולם תימשך רוח הנתינה בקהילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן