, ,

משרד הדתות בראשות השר מיכאל מלכיאל אישרו את בקשתו של ראש העיר אבי אלקבץ בשיתוף חברי סיעת ש"ס מעפולה לתקציב לבנייה ושדרוג מקוואות חדשים. לאחרונה התבשר ראש העיר כי בקשתו לתקציב אושרה ולעפולה יועבר סכום של 2.2 מיליון שקלים לבניית של מקווה חדש ולשדרוג כללי למקווה קיים, שניהם מקוואות לנשים בעפולה עילית.

המקווה החדש שייקרא "באר מרים" יספק מענה לכלל תושבות העיר ויבנה באופן שייתן מענה על כלל ההקפדות והחומרות, הן בזרם החסידי, הן בזרם החב"די והן בזרמים אחרים. עלות הקמתו של המקווה למעלה מ-4 מיליון שקלים, כאשר כשני מיליון שקלים יועברו ממשרד הדתות, מיליון שקלים מקהילת ויזניץ וכרבע מיליון שקלים תרומת משפחה מעפולה והשאר מכספי עיריית עפולה. בנוסף, על בניית המקווה החדש ישופץ גם המקווה הקיים כיום בשכונת עפולה עלית, עלות שיפוץ וחידוש המקווה כ- 250 אלף שקלים.

נציג סיעת ש"ס למועצת העיר עפולה, הרב יצחק טנג'י, אמר: "אנו עמלים כבר תקופה ארוכה יחד עם עיריית עפולה מול משרד הדתות וכל הגורמים הרלוונטיים כדי לספק שירותי דת ולסייע ככל הניתן לתושבים, עשינו את זה במשך החמש שנים האחרונות מתוך שליחות ובעזרת השם נעשה ביתר שאת גם בחמש שנים הבאות למען תושבי העיר".

ראש העיר, אבי אלקבץ, אמר: "זוהי בשורה משמחת לתושבות העיר, נמשיך לסייע ולשפר את המענים וצורכי הדת בעיר, יישר כוח לשר הדתות הרב מלכיאלי ונציגי סיעת ש"ס בעפולה, הרב יצחק טנג'י וכפיר סרוסי על שיתוף הפעולה למען הקהילה והכלל".

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן