הלוחם ששב הביתה כגיבור: שלום שטרית מעפולה, לוחם גולני שאיבד את רגלו בקרב בשביעי באוקטובר, שב ביום חמישי האחרון לעיר מגוריו והתקבל על ידי מאות מתושבי העיר וראש העיר עם דגלי ישראל וגולני בקבלת פנים מאוד מרגשת במהלכה שרו מאות התושבים לשטרית "הוא גיבור, הוא גיבור" בזמן שהילדים העניקו לו ברכות שהכינו מבעוד מועד.

בהמשך הוזמן שטרית, הוריו, אחיו ובני משפחתו שליוו אותו ללשכת ראש העיר שקושטה כולה בצבעי ירוק וצהוב, צבעי הדגל של חטיבת גולני בה שירת. במהלך המפגש הודתה אם המשפחה גליה לראש העיר אלקבץ על הליווי מרגע פציעתו ועד לחזרתו לעיר וקבלת הפנים לה זכה. בהמשך העניק אלקבץ לשטרית סידור מהודר הנושא את שמו, כיפה בצבעי הדגל של גולני וכן חולצה חתומה של קבוצתו האהודה בית"ר ירושלים.

לאחר קבלת הפנים המרגשת הגיע שטרית למפגש במרכז הנוער עם מאות בני נוער שם סיפר להם על עברו כילד ונער בעפולה שבעת גיוסו החליט להיות לוחם ונלחם עד ששובץ לשרת כלוחם בחטיבת גולני אליה ביקש להגיע. בהמשך סיפר שטרית לבני הנוער על בוקר השביעי באוקטובר, הקרב שהתחולל מול עשרות מחבלים, נסיבות פציעתו מצרור יריות שפגעו ברגל ימין שלו, הרגע שהעמיד פני מת, חילוצו אחרי מספר שעות בדה הקרב על ידי נמר ועד לאשפוזו בסורוקה, קטיעת רגלו ותהליך השיקום הארוך שעבר.

ראש העיר אבי אלקבץ, שהשתתף אף הוא במפגש עם בני הנוער אמר: "אני מלווה את משפחת שטרית מיום הפציעה, עקבתי בדאגה אחר האשפוז וההחלמה והתחזקתי מעוצמתם של הוריו היקרים, דוד וגליה. משפחת שטרית המדהימה, אני מעריך ואוהב אתכם ובעזרת השם אזכה לעמוד עם שלום ואתכם מתחת לחופתו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן