עשרות ציירים ואמנים כמחצית מהם מעפולה ישתתפו באחת התערוכות הגדולות ביותר שהוצגו אי פעם בגלריה העירונית ומציגים את נופיה של העיר עפולה שתעלה בשבוע הבא.

"עולם הטבע סביבנו" ככה נקראת אחת מהתערוכות הגדולות ביותר שיעלו שבוע הבא (26.9) בגלריה העירונית לאמנות בעפולה בהנהלת חמוטל גנון. בתערוכה יוצגו עשרות יצירות של אמנים מקומיים מעפולה והסביבה כמו גם אמנים מרחבי הארץ והמשותף לכולם הוא שיצרו את היצירות בשיטת "פליין אייר" שבוצע ברחובות ופאתי העיר עפולה.

את התערוכה אוצר אנדריאן ז'ורדו ומרכזת אנה זרניצקי שציין כי בשונה מעבודה בסטודיו, זמנו של צייר הנמצא בשטח מוגבל עקב שינויים באור ובמזג האוויר, מה שמלמד על ריכוז מרבי ותשומת לב לפרטים בזמן קצר ולרוב כולל את כל הניסיון שנצבר במהלך השנים. "רבים מהאמנים ביקרו בעפולה לראשונה, חלקם אפילו הסתובבו בשכונות העיר באוטובוס על מנת להכיר ולבחור את המקום, מה שהרחיב את ראיית העיר ואת הבנת מקומה במובן הגיאוגרפי" אומר ז'ורדו.

מלבד האמנים מקומיים, הגיעו המשתתפים השונים, רובם ככולם חברים באגודת האומנים המקצועיים בישראל, הגיעו מבאר שבע, אשדוד, ראשון לציון, חולון, בת ים, תל אביב, מודיעין, ירושלים, חיפה, עכו, קיסריה, נתניה וערים נוספות. רובם סיירו ברחבי העיר ובחרו בסופו של דבר במוקדים האהובים כגון רחוב ארלוזורוב (שדרת הדקלים), בית הכנסת הגדול, תל עתיקות וכן גבעת המורה ועפולה עילית. את היצירות ביצעו האמנים באמצעות שימוש בחומרים שונים כגון עיפרון, מים, פסטל, אקריליק וכמובן שמן.

אוצר התערוכה ז'ורדו מציין כי מדובר בפרויקט הראשון בעיר עפולה בסדר גודל שכזה. לדבריו, לעפולה יש לא רק עבר מעניין, אלא גם עתיד מבטיח. העיר גדלה ומשתנה בקצב מהיר, עם זאת האותנטיות של עולמה הפנימי לא נעלמת והיא זוכה לתחושה חדשה ותפיסה אחרת. "אני משוכנע שבאמצעות חלל התצוגה של הגלריה והעבודות המוצגות בו, תושבי העיר יביטו אל המקום בו הם גרים במראה חדש ורענן, יוכלו לחוות וליצור קשר עם היצירתיות של המאסטרים של המברשת. בשם כלל האומנים, אנו מודים לעיריית העיר עפולה על הסיוע בביצוע הפרויקט והתמיכה בכל שלביו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן