, ,

במסגרת שיקום פיתוח והתחדשות מתחם 'כפר הילדים' ההיסטורי בגבעת המורה ששימש במהלך השנים גם כבסיס צבאי, תוקם במקום המכללה הלאומית למנהיגות ציונית ומכינה קדם צבאית. במסגרת הפרויקט הענק ישוקמו שבעת המבנים ההיסטוריים וכן בית הכנסת הייחודי ששרידיהם עדיין נצבים במקום ובצמוד אליהם אושרה הקמתו של פארק אתגרי ענק שכולל הקמת מגדל עצום בן 4 קומות ובתוכו מסלולים אתגריים ומכשולים מיוחדים לפיתוח יכולות אתגריות וחווייתיות, כמו כן תצא אומגה מראש המגדל מהגדולות בישראל לאורך המתחם כולו עד לקרקע.

את הפארק האתגרי החדש תקים עיריית עפולה במסגרת ההסכם מול רשות מקרקעי ישראל הכולל את פיתוח השכונה החדשה הסמוכה "נוף הכפר" הנבנית ומשווקת בימים אלו שתכלול בין היתר טיילת, פינת ישיבה, חניות וכמובן גישה לפארק האתגרי שישמש הן תושבי השכונה והעיר וכן נקודת תיירות נוספת למבלים מכל הארץ לצד הפארק העירוני ופארק המים "גליצ'. הפרויקט שעלותו מסתכמת בכ-12 מיליון שקלים נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים ובקרוב יפורסם המכרז להקמת המתחם כאשר הצפי להקמתו עומד על כשנה.

מנכ"ל החכ"ל המקדמת את הפרויקט, נתנאל כהן, אמר: "לצד המכללה הלאומית והמכינה הקדם הצבאית אנחנו מקימים במקום גם את הפארק האתגרי. עפולה הופכת אט אט לבירת הצפון כולו ואנו שמחים שתושבי עפולה יוכלו להנות מהמתקנים הטובים ביותר שיש בארץ להציע כאן בעירם".

ראש העיר אבי אלקבץ: "אנו שמחים לקדם פרויקט נוסף מתוך רשימת פרויקטים ארוכה שהוקמו לטובת תושבי העיר. כמו כן אני גאה שבחרנו להקים את המתקן בגבעת המורה לצד השכונה החדשה שמוקמת בימים אלה כפי שעשינו בשכונה הסמוכה עפולה עילית עם פארק המים ובכך להגשים את החזון שהתחלנו לפני יותר מעשור לחבר את העפולות ולהפוך לעיר אחת".

קרדיט צילום: דוברות העירייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן