נעים להכיר: החל מהשבוע יש בעפולה רחוב חדש הנושא את השם "צבא הגנה לישראל". השם החדש יחליף את שמו הקודם של הרחוב "עפרוני" בשכונת גבעת המורה. בעיריית עפולה החליטו להחליף את השם של הרחוב לאחר שהזמרת הערבייה, דלאל אבו אמנה, המתגוררת ברחוב עם משפחתה, פרסמה פוסט תמיכה בפלסטין בשבעה באוקטובר ונעצרה על ידי משטרת ישראל על הבעת תמיכה לכאורה, במעשי הטבח האכזרי בשמחת תורה.

מאז פרסום הפוסט נחשפו פרסומים לאומניים רבים של אבו אמנה בפלסטין ובעקבות כך החלו תושבי הרחוב והשכונה ליזום בכל ערב מול ביתה תפילת ערבית ותפילות לשלום חיילי צה"ל. במהלך התפילות בהן השתתפו בעיקר תושבי הרחוב והשכונה חלק גדול מהם פנו לנציגי העירייה ואף לראש העיר וביקשו לשנות את שם הרחוב כאות הערכה לחיילי צה"ל הנלחמים מאז פרוץ המלחמה בעזה.

במהלך טקס חנוכת הרחוב בו נכח ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו חביב פרץ וד"ר בוריס יודיס וחבר המועצה איתי כהן נשאו דברי תפילה תושב השכונה שלמה דהן ותושב העיר ליאור מגן ולקראת הסיום הוסר הלוט על ידי ראש העיר אבי אלקבץ ותושבי הרחוב.

"זאת התשובה שלנו לכל מי שמתבטא נגד מדינת ישראל וצבא הגנה לישראל ומקבל גיבוי מארגוני שמאל קיצוניים, חלקם אנטי ציוניים, שתוקפים אותנו" אמר ראש העיר אלקבץ במעמד חנוכת הרחוב.

 

קרדיט צילום: דוברות העירייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן