בערוץ 14 פנו לרשות השנייה ולמשרד התקשורת בבקשה לעזוב את שירות ההפצה של "עידן פלוס", כך לפי דיווח של גלובס. אם לא יחולו שינויים חדשים, הערוץ יפסיק את שידוריו בפלטפורמת עידן פלוס כבר ביום חמישי הקרוב. נזכיר כי לערוץ חוב עבר על סף 6.5 מיליון שקלים על שידורי הערוץ בשנים 2018-2023, חוב עליו הגישה הרשות השנייה את התביעה.

העלות המוערכת לערוץ 14 עבור השידורים בפלטפורמת עידן פלוס עומדים על שני מיליון שקלים בשנה מאז החלה הרשות לחייבם בדמי הפצה. בעבר, הערוץ זכה לפטור מדמי הפצה כיוון שהיה ערוץ חדש אך בשנים האחרונות החלו לחייבו בתשלום אשר הערוץ סירב לשלם. ברשות תבעו את הערוץ בדרישה לתשלום החוב, תביעה שעדיין תלויה ועומדת.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה לגלובס: "העלאת הערוצים נעשתה בשים לב לפניית שר התקשורת בעקבות מצב החירום ולבקשת הערוצים. החוק והתקנות דמי הפצה נמצאים בסמכות שר התקשורת ושר האוצר. למיטב ידיעתנו משרד התקשורת בוחן הסדר לשינוי או תיקון דמי ההפצה למימון העלאת הערוצים השונים בזמן החירום. מאחר וטרם גובש הסדר חקיקתי חלופי בעניין דמי ההפצה בזמן חירום, הרשות השנייה מחויבת לפעול על פי הדין הקיים ואין בסמכותה לפטור אף גורם מתשלום דמי הפצה. הרשות תכבד את בקשת הערוץ לחדול מהפצתו באמצעות מערך עידן פלוס, וככל שייקבע הסדר חקיקתי חלופי, תפעל לפיו".

קרדיט צילום: ערוץ 14

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן