על רקע ההתחממות הגוברת בלחימה מול חיזבאללה בגבול הצפון, פרסם ראש עיריית נשר, רועי לוי, הודעה לציבור, בה הוא מזהיר מפני פרוץ מערכה נרחבת יותר בצפון.

לדבריו: "מי שלא ידאג לעצמו בשבוע הראשון למלחמה שתפרוץ, המדינה לא תדאג לו". כמו כן, קרא לאזרחים להכין עצמם למלחמה: "לקנות גנרטור, פח דלק, קופסאות שימורים, תדאגו לעצמכם כי המדינה לא תגיע אליכם בשבוע הראשון".על חוסר השקיפות מצד הממשלה התריע: "קיים תרחיש על הפסקת חשמל של שבעה ימים, למה לא מכינים אותנו לזה?

בנוסף, התייחס לאי המוכנות בעיר בעת מלחמה ואמר כי בנשר אין אף מרפאה ממוגנת.ראש העיר מצטרף אל קריאות הביקורת של תושבי הצפון, שכזכור, מחאו אתמול כנגד התנהלות הממשלה וקבלת ההחלטות הביטחוניות בזירה הצפונית: ״אזרחי הצפון לא מבינים לאן הממשלה הולכת בכל מה שקשור לניהול ותכנון הזירה הצפונית, וההפגנה תתקיים על רקע הרג תושבי הצפון השבוע, קביעת תקציב נטול התייחסות למצוקות ואתגרי הצפון – ו-80 אלף מפונים מהגליל – ללא תאריך חזרה או מדיניות״, טענו המארגנים.

לדבריהם, הממשלה אינה מתקדמת בתוכנית סדורה לקידום השבת השקט בצפון – אם בהסכם מדיני ואם במלחמה כנגד ארגון הטרור שמשבית את חייהם. רצועת הביטחון קיימת בתוך ישראל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן