שרת התחבורה מירי רגב משיבה מלחמה נגד ערוץ 13 ורביב דרוקר ושכרה לשם כך את משרדו של פרקליט הצמרת עו"ד עמית חדד שמייצג גם את רה"מ נתניהו

רגב, יוצאת, אולי, למלחמת חייה.

לאחר התחקיר של תכנית המקור בהגשת העיתונאי רביב דרוקר, רגב שיגרה בשעות האחרונות מכתב התראה.

ביום חמישי האחרון ה-23.5.24 שודר התחקיר שאורכו כשעה ורבע, בנוסף, צפוי להתפרסם הערב (26.05.24) חלקו השני של התחקיר.


המגיש, דרוקר, היטיב להגדיר את התכנית כ-"מסע לסודות הכי כמוסים של מירי רגב".

כוכב התכנית הוא יונתן יהוסף ששימש כראש מטה לשכתה של שרת התחבורה מירי רגב, יוסף אסף כמויות גדולות של חומרים מלשכתה של שרת התחבורה וממשרד התחבורה והעבירם לעיתונאי רביב דרוקר.

בתחילת התכנית אמר יוסף "אני יודע שאשלם על החשיפה מחיר כבד". לא בטוח שידע עד כמה.

לטובת הקוראים נסכם את תכנית "המקור" שעסקה בארבע טענות ונושאים עיקריים נגד השרה רגב:

הראשון – ניהול ערים בשיטה שכונתה "הרמזור" ודירוג פעילי מפלגת הליכוד

 

 

התחקיר חשף מסמכים המעידים על קיום דירוג בערים ויישובים בשיטת "רמזור". השיטה, כך פורסם, מדרגת ערים לפי מידת יכולת ראשי הרשויות ואנשים מרכזיים בהן לסייע לשרה מירי רגב בבחירות המקדימות בליכוד.

בנוסף, נחשפה שיטת דירוג של פעילי הליכוד על-פי יכולתם לגייס מצביעים לבחירות המקדימות. הקטגוריות כוללות מספר הגדרות: יהלום (פעיל משמעותי), עוגן (פעיל חשוב), פעיל מרכזי ופעיל רגיל. יונתן יהוסף סיפר כי כל מי שנמצא בקטגוריות הגבוהות זוכה ומקבל פגישות עם השרה וגורמי המקצוע בנוסף לקידום אינטרסים.

 

השני – הפעלת השפעה על עבודות ומיזמים תחבורתיים ציבוריים

המסמכים שחשף התחקיר מראים כיצד רגב חותמת על החלטות גם במקרים בהם גורמי המקצוע לא הנחו כך או סברו הפוך. לעניין זה אף הובאו דוגמאות ספציפיות מתוך מסמכי השרה.

התחקיר חשף גם תכתובות המעידות על טיפול בפניות של פעילים פוליטיים שפנו למירי רגב באופן אישי. אחד המקרים כלל בקשה לעצור הסרת מדרכה במושב באיזור דרום, כאשר הטרקטורים והעבודות כבר היו בשטח, אך בעקבות פניית רגב העבודות נעצרו ברגע האחרון.

 

השלישי – אי עיסוק בנושאים מקצועיים למעט אחת לשבועיים, אלא עיסוק אובססיבי בנושאים פוליטיים גרידא. לדברי יוסף, השרה אמרה לו: "לא מעניין אותי המקצועי אלא רק הפוליטי אני פה בשביל לעשות פוליטי, לא בשביל לעשות מקצועי".

 

הרביעי – שימוש במשאבי משרד התחבורה לצרכיה הפוליטיים, כולל שימוש ביעוץ משרד אבי בלומנטל על אף שנשכר לטובת יעוץ למשרד התחבורה.

בתגובת השרה רגב לתכנית המקור נטען כך:
"מדובר באוסף של שקרים, טענות שווא, חצאי אמת וסילוף של המציאות. צר לנו שהתבססתם על דבריו של יונתן, עובד לשעבר, שגנב מסמכים מלשכת משרד התחבורה כדי להכין תחקיר מכפיש ושקרי נגד שרת התחבורה. אופן הצגת הדברים בתוכנית מסולף, מעוות, רשלני, ערוך באופן מגמתי, איננו מקיים כל קשר עם המציאות והעובדות.

מכלול הטענות שהועלו נבדקו על ידינו, אחת לאחת, ונמצאו לא נכונות ברמה העובדתית, ובידינו מסמכים השוללים את כל הטענות. אנו מציעים לכם לשקול היטב את פרסום הדברים, לבדוק את עצמכם ואת אמיתות הטענות".

 

התכנית עוררה סערות רבות נוספות, בין היתר באופן ההתנהלות בין לשכתה של השרה רגב לעיתונאי חדשות 12 עמית סגל.

 

סגל, אף תקף את רביב דרוקר בטענה לחוסר הגינות:

"לרביב דרוקר היה סיפור גדול על מירי רגב, חבל שכמו שקורה לו לעיתים הוא לא התאפק והגזים קצת בניסיונו לסגור איתי חשבון ישן.

לכן כנראה שכח לציין בתחקיר שסירבתי למחוק את הסרטון עם הסאונד ״סע סע״ על אף בקשת לשכת רגב. אני כותב ״שכח״ כי אני בטוח שהוא בדק, ובטוח שאם הייתי מוחק זה היה מצוין בגדול.

ייתכן גם שלגמרי בטעות ולא ממניעים זרים הוא ערבב בין שני סרטונים שונים – סרטון הדחיפה של מאבטח השב״כ את רגב מחוץ לרכב שעליו כתבתי, וסרטון ה״סע סע״ בתוך הרכב שפורסם אצלי בטלגרם, בטיקטוק וכמובן בפוש בולט בחדשות 12 ובכל התכניות.

אני מזמין את כל מי שיש לו סרטונים מעניינים להמשיך ולשלוח לי, ואת דרוקר להשתדל עוד קצת יותר להיות הגון, מניסיון – זה תמיד משתלם בסוף גם אם זה בא על חשבון כותרת לא מדויקת".

 

לאחר פרסום התכנית, המשטרה תידרכה מספר כלי תקשורת כי "הנושא בבדיקה".
עוד תידרכו במשטרה כי הם בודקים תלונות שהגיעו משרת התחבורה עצמה ו/או סביבתה על גניבת מסמכים שלא כדין כבר מלפני שבועיים.

 

בשעות האחרונות, שרת התחבורה שיגרה שיגרה באמצעות עורך דינה עמית חדד מכתב התראה טרם נקיטה בהליכים משפטיים לערוץ 13 ורביב דרוקר.

 

במכתב נטען כך:
-התוכנית כולה התבססה על הבל פיו ועל מסמכים חלקיים ומסולפים שנגנבו ממשרד התחבורה על ידי עובד לשעבר מר יונתן יהוסף

-במסגרת התוכנית הוצג יהוסף, כמי שעזב את עבודתו במשרד התחבורה לאחר ה- 7 באוקטובר וזאת כביכול מטעמים אידיאולוגיים.

-הדברים שודרו באופן זה, אף שהיה ידוע לכם כי הדברים אינם אמת, וזאת, בין היתר, בניגוד לחובות המוטלות עליכם מכוח סעיפים 3 ו 5- לתקנון האתיקה המקצועית של העיתונות.

-יהוסף סיים את תפקידו כרמ"ט במשרד התחבורה עוד ביולי 2023 חודשים לפני ה 7- באוקטובר והועבר, בשל ליקויים בתפקודו, מתפקיד רמ"ט לתפקיד אחר. בסופו של דבר, יהוסף עזב את עבודתו במשרד התחבורה לאחר התפרצותה של מחלת נפש שהובילה לאשפוזו בבית חולים פסיכיאטרי. מרשתנו עמדה בקשר עם משפחתו של העובד לאורך התקופה וסייעה לה ככל שיכלה.

 

עוד טוענת רגב:
-התפרצות מחלת הנפש אצל יהוסף הובילה לשרשרת אירועים קשה ומצערת שמפאת צנעת הפרט לא נפרטה במכתב זה. אתם ידעתם היטב כי אתם מראיינים ומקבלים "מידע" ממתמודד נפש שסובל כאמור ממחלת נפש פעילה, ובהתאם ידעתם כי טענותיו כנגד שרת התחבורה שאובות מתוך הליקויים בהבניית המציאות וחוסר היכולת שלו להבחין בין מציאות ודמיון שהם חלק ממחלתו.

-אתם גם ידעתם היטב שאתם לא מסתפקים רק בטענותיו התלושות מן המציאות של מתמודד נפש, אלא עושים שימוש במסמכים חלקיים ומסולפים שיהוסף גנב, כך ממש, ממשרד התחבורה.

 

 

עוד מציינת רגב:

-כפי שתועד במצלמות האבטחה, יהוסף התגנב למשרד התחבורה בשעת בוקר מוקדמת, בעת שהמשרדים היו ריקים, ותוך שימוש בעגלת סופר גנב מסמכים ממשרד התחבורה, קלסרים מלאים במסמכים הכוללים יומני מלחמה, סיכומי סיורים, סיכומי פגישות ועוד.

-חלק מהמסמכים שגנב יהוסף הינם מסמכים שיצר לעצמו (מטעמים בלתי ברורים) כגון "הרמזור" המתואר בכתבה ואשר לא היו מוכרים ואינם מוכרים לשרה, למנכ"ל ולאף גורם מקצועי אחר כלשהו במשרד התחבורה.

כפי שידוע לכם, תלונה בנושא הוגשה זה מכבר למשטרת ישראל.

הדברים חמורים גם נוכח העובדה שיהוסף חתם על הסכם העסקה ועל הסדר ניגוד עניינים במסגרתם הוא התחייב כך:

"לשמור על סודיות במילוי התפקיד, ובכלל זה עלי להימנע מלמסור ללא סמכות כדין כל ידיעה שתגיע אלי בתוקף תפקידי, לאדם שלא מוסמך לקבלה, וכי אי מילוי התחייבויות על- פי סעיף זה מהווה עבירה לפי סעיף 117 לחוק העונשין, התשל"ז1977- , והפרת הוראות פרק 42.5 לתקשי"ר".

-כמובן, שמסירת מסמכים מקצועיים של משרד התחבורה לתוכנית המקור מהווה הפרה בוטה, גסה וישירה של חובות והתחייבויות אלה. הדברים חמורים במיוחד שעה שמדובר במסמכים מסולפים שנערכו על ידי יהוסף.

-אף על פי כן, עשתה תוכנית המקור שימוש באותו מתמודד נפש, ואף הציגה מצגי שווא לכלל הציבור בדבר משך כהונתו כרמ"ט ונסיבות עזיבתו של יהוסף את עבודתו במשרד. והכל, תוך הפרת החובות האתיות המוטלות על תוכנית המקור וערוץ 13.

 

רגב מוסיפה במכתבה:
לא פחות חמורה היא העובדה כי הדברים שאמרנו לעיל על כך שיהוסף הינו מתמודד נפש, צוינו גם בתגובה ששלחה לכם מרשתנו עובר לשידור "התחקיר", אך תוכנית המקור בחרה במכוון להשמיט נתון קריטי זה מתוך תגובת מרשתנו לתוכנית, ולא להציג אות ו במסגרת התוכנית. יתרה מזו, על אף שבתוכנית נטען כי "התגובה
המלאה מצויה באתר רשת, העובדה שה"תחקיר" התבסס על אדם שהוא מתמודד נפש הושמטה גם מהתגובה שהובאה באתר.

מדובר בהתנהלות חמורה, החורגות מכל סטנדרט עיתונאי בסיסי, ובכלל זה חורגת מהחובה המוטלת עליכם מכוח הוראות סעיף 8 לתקנון האתיקה המקצועית של העיתונות.

 

רגב ממשיכה:
-התבססותכם על אדם לא יציב בנפשו שסובל ממחלת נפש פעילה, הובילה לכך שהתחקיר כולו רווי באי אמירת אמת, בחצאי אמיתות שמסלפות את המציאות כהוויתה ובשקרים גסים.

-אם הייתם מבצעים עבודה עיתונאית בסיסית כפי שאתם מחויבים בהתאם להוראות סעיפים 3 ו- 5 לתקנון האתיקה המקצועית של העיתונות ומנסים לאמת את טענותיו השקריות של מי שידעתם שסובל ממחלת נפש פעילה הייתם מגלים זאת בנקל.

-בשלב זה נתייחס רק לחלק מהטענות השקריות שהועלו במסגרת תוכנית המקור, ונראה באיזו קלות ניתן היה לבדוק ולהגיע למסקנה כי הטענות שנטענו על ידכם במסגרת התוכנית היו שקריות ושגויות.

-נתחיל בטענה כאילו משרד התחבורה יצר מעין "רמזור" לתיעדוף רשויות בהתאם לזיקה פוליטית. מדובר בשקר גס. לא היה ולא נברא. מדובר בהמצאה של יהוסף. לא פחות.

-מבדיקה במשרד עולה שהטבלה שמוצגת בכתבה המכונה "רמזור", אינה מוכרת לאף לגורם במשרד התחבורה, לרבות השרה, ואין לה שום קשר למציאות.
פעילות משרד התחבורה מתבצעת על פי תוכנית כבישים רב שנתית המאושרת ומתואמת עם משרד האוצר, ומממשת את מדיניות המשרד לרבות המדיניות של חיבור מדינת בישראל ברכבת מקריית שמונה ועד אילת, המדיניות של טיפול בכבישים אדומים, רפורמת צדק תחבורתי, ועוד(. התוכנית הרב שנתית מיושמת על ידי
גורמי המקצוע במשרד, בשיתוף ועדות מקצועיות, הייעוץ המשפטי וחשב המשרד.

 

עורך דינה של רגב הוסיף:

-מרשתנו אינה מכירה את הדפים שהצגתם בתוכנית, אולם בדיקה במשרד מעלה שאכן קיימות טבלאות פיקוח ומעקב שמטרתן לאפשר פיקוח אפקטיבי ויעיל על הפניות השונות, וטבלאות אלו אף כוללות צבעים, אך אין בהן רמז או קשר לזיקה או תמיכה פוליטית. להפך. הצבעים עוסקים בשאלה מי הגורם המטפל, מה סטאטוס
הטיפול וכיוצ"ב. שום דבר שקשור לתיעדוף רשות על בסיס זיקה או קשר פוליטי.

-בתחקיר ערבבתם במודע ובמכוון בין רשימות פוליטיות ולגיטימיות של מרשתנו לבין רשימות עבודה שאין בהן ולו קמצוץ פוליטיקה. הרשימות הפוליטיות לחוד, והעבודה המקצועית לחוד.

-כבר כאן נציין שבדיקה פשוטה של הנתונים מגלה שאין ולא הייתה העדפה כלשהי לערים "ליכודיות" ככל שמושג כזה בכלל קיים. מרשתנו, מנכ"ל משרדה ושאר גורמי המקצוע הבכירים בתחום התשתיות במשרד נפגשו עם ראשי רשויות רבים שאינם משתייכים מבחינה פוליטית עם הליכוד כדוגמת באר שבע, מוא"ז בני שמעון, שער הנגב, פורום ראשי הרשויות של העדה הדרוזית, קריית אונו, בני ברק, מוא"ז דרום השרון, ריינה, כפר סבא, אבו גוש, אילת, אבו סנאן, בנימינה, כפר שמריהו, גבעת ברנר ועוד. זוהי רשימה חלקית ביותר אך היא ממחישה את קלישות הטענה שבתחקיר.

-מאז כניסתה של מרשתנו לתפקיד שרת התחבורה, משרד התחבורה קידם, תכנן, תיקצב וביצע עשרות פרויקטים בכל רחבי הארץ – והכל ללא קשר לזיקתן הפוליטית של הרשויות השונות, אלא בהתאם לעמדות גורמי המקצוע ומדיניות המשרד. כך למשל קידם המשרד תחת כהונתה של מרשתנו את:

א. כביש 66 קיבוץ עמק יזרעאל ;
ב. כפר תבור;
ג. אילות – 90 מעברים חקלאים;
ד. 65 עוקף עפולה;
ה. עמק חפר כביש 2 וכל הכניסות לקיבוצים;
ו. מועצת גזר – פרויקט כניסות לישובים והקיבוצים ותאורה;
ז. הרחבת כביש 232;
ח. כביש עיר הבה"דים עד צומת טללים – 40;
ט. הרחבת כביש ,90 והסדרת הכבישים החקלאיים למועצת אילות;
י. כביש חוצה טייבה, חוצה מסעדה, חוצה בוקעתא;
יא. ועוד

 

עוד נכתב במכתב ההתראה:
-כאמור אלו רק דוגמאות בלבד לפרויקטים הכרוכים בהשקעה אדירה והם קודמו בתקופתה של מרשתנו. די בכך כדי לסתור את הטענה המרושעת והשקרית כאילו רשויות "לא ליכודיות" לא זכו לתנופת פיתוח.

-גם עיון במפת הפרויקטים המבוצעים כעת על ידי חברת נתיבי ישראל שוללת לחלוטין את הנטען בתחקיר. מהמפה עולה בבירור שאין העדפה כלשהי לרשויות בעלות זיקה פוליטית כזו או אחרת. ניקח למשל את תוכנית העבודה לשנת .2024 עיון בה מגלה שאין ולא קיימת בשנת 2024 כל העדפה לרשויות "ליכודיות". ניתן לראות
את פיזור ההשקעות בין הרשויות השונות ללא תלות בהיותן של הרשויות צבועות בצבע פוליטי כזה או אחר.

-אשר לטענה שנשמעה מפיו של יהוסף כאילו השרה מקדישה רק שעתיים בשבוע לנושאים מקצועיים הקשורים למשרד כביכול רק 8 שעות עבודה בחודש. גם כאן יהוסף הציג ביודעין תמונה שקרית ולא נכונה.

-אם מישהו היה טורח לבחון את יומן הפגישות של השרה הוא היה מגלה בקלות שגם כאן מדובר בשקר גמור.

-לשם הדוגמה בלבד נפנה אתכם ליומן פגישות השרה ל חודש מרץ .2024. בניגוד לטענתכם בתוכנית כי השרה רגב עובדת כשעתיים בשבוע, ניתן לראות כי מרשתנו עובדת ללא לאות בענייני המשרד והמדינה, מבוקר עד ערב. נפנה אתכם ל פגישות עבודה מקצועיות עם אנשי המשרד, פגישות בנוגע לנמל אילת, פגישות בנוגע למסדרון ההומניטרי לעזה, פגישות בנוגע לפורום הצדק התחבורתי, ישיבות ממשלה וקבינט בטחוני, ניחום אבלים ופגישות עם משפחות החטופים, פגישות עם יו"ר רכבת ישראל, פגישות עם ראשי מערכת הבטחון בענייני תחבורה, פגישות בנוגע להיערכות תחבורתית לחג הפורים, פגישות שעוסקות בהיערכות לחגי הרמדאן ועוד.
כדי שתוכלו להתרשם בעצמכם, מצ"ב למכתב זה יומן השרה לחודש מרץ ,2024 שבו נכללת רק הפעילויות שהן במובהק פעילות מקצועית, על הצד המחמיר מאוד.

-גם יתר הטענות הפרטניות שהועלו בתחקיר הינן שקריות וחסרות בסיס. נתייחס לכמה מהן כדי להוכיח עד כמה הדברים תלושים מהמציאות:

בתחקיר נטען שהעיר בית שמש לא קיבלה את שמגיע לה בשל העדר תמיכה של ראש העיר דאז במרשתנו ובמפלגת הליכוד. באופן ספציפי נטען שתוכנית המאיץ לא קודמה בה. יובהר מיד. אין קשר בין העדפתה הפוליטית של ראש העיר דאז לבין אי קידום תוכנית המאיץ.

בעקבות הבחירות ברשויות המקומיות, הוציאה היועצת המשפטית של משרד התחבורה הנחייה לפיה אין לקדם תוכניות כגון תוכנית המאיץ בתקופת הבחירות. זאת הסיבה שהתוכנית עוכבה – הא ותו לא.

חשוב לציין שבשל הבחירות לרשויות המקומיות, פרויקטים דומים עוכבו גם ברשויות אחרות, כדוגמת חדרה ושדרות.

בתחקיר נטען שהעיר ערד זכתה ל"התעלמות מוחלטת" ממשרד התחבורה. שוב, המציאות שונה לחלוטין. במהלך שנת 2023 העיר ערד קיבלה תוספת שירות בסך של 5.5 מיליון .₪ יותר מרוב הרשויות במדינת ישראל. תקצוב זה ניתן לעיר לצד תקצוב שוטף בהתאם להמלצות גורמי המקצוע.

אשר לרמזור בנתיבות, עליו דובר רבות בתחקיר – נפנה אתכם לתגובת נתיבי ישראל בהקשר הזה, ונבקש להוסיף שבניגוד לנטען בתחקיר, בקשות רבות של ראש העיר נתיבות, לא התקבלו על ידי משרד התחבורה. כך ביחס לכביש 293 ראש העיר ביקש לקדם מחלף והדבר לא בוצע.

בתחקיר נטען, כי משרד התחבורה לא טיפל בפניות של ראש מועצת עמק הירדן. אילו הייתם בודקים את הטענות הייתם מגלים שעוד טרם פרסום התחקיר, התקיימה במשרד התחבורה ישיבה עם ראש מועצת עמק הירדן, והאחרון הודה לשרה על טיפולה.

בתחקיר העליתם טענות כאילו קידום הקמת רמזור בצומת הכניסה למושב בני ראם נעשה משיקולים לא ענייניים. מדובר בטענה שקרית נוספת. בישיבת עבודה מקצועית שנערכה במשרד התחבורה, נציג הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הרלב"ג שנכח בפגישה, הביע את עמדתו המקצועית המפורשת כי "הצומת מסוכן ומומלץ לקדם את הרמזור".

בתחקיר נטען, כי משרד התחבורה לא טיפל בעניינו של כביש 40 בדרום הארץ על אף תאונה קשה שארעה בו. מדובר בשקר גס. בעקבות ביקור השרה בכביש ,40 הוגדר הכביש לראשונה ככביש אדום, על כל המשמעויות הנילוות לכך, וניתנו הנחיות מפורטות לחברת נתיבי ישראל, לקדם את הטיפול הבטיחותי בכביש.

נוכח כל האמור לעיל, הורתה לנו מרשתנו לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה כדי לפצותה על העוולות שתוכנית המקור גרמה לה.

בהתאם, הינכם נדרשים לפעול כדלקמן:
לתקן בפתח תוכנית המקור הבאה את כל אותם שקרים ובדיות שנטענו על ידכם במסגרת התוכנית – כמפורט לעיל;
לציין בפתח התוכנית כי אתם מבססים את "התחקיר" על אדם שבזמן שבו ראיינתם אותו סבל ממחלת נפש פעילה שהובילה לאשפוזו בבית חולים פסיכיאטרי;
להעלות את תגובתה המלאה של מרשתנו בתוכנית ובאתר רשת לאלתר, באותה רמת חשיפה שבה קידמתם את הטענות השגויות;

להתנצל בפתח התוכנית הבאה על השמטת החלקים המהותיים מתגובת מרשתנו.
אין באמור לעיל כדי למצות את זכויות ו/או טענות ו/או דרישות מרשתנו ו/או כדי להוות ויתור על מי מהן.

לצפייה בתכנית המלאה של "המקור" לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן