שר האוצר בצלאל סמוטריץ בועידת מקור ראשון והמרכז האקדמי לב: "יש מי שחותרים להתאבדות קולקטיבית בכל הכח״

 

עוד ציין השר סמוטריץ: "אין מנוס ממלחמה חדה ומהירה כדי להוציא את חיזבאללה מהמשחק ולשלול יכולת שלו להיות חלק מהתכנית הזו בשנים הקרובות. למלחמה בלבנון יהיו מחירים ואני לא מקל ראש בכך, אבל כל מחיר שנשלם היום יהיה הרבה פחות ממה שנידרש לשלם בעתיד אם לא נפעל"

 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ נשא הבוקר דברים בועידת "בין בטחון לטכנולוגיה" של מקור ראשון והמרכז האקדמי לב בירושלים וציין: "למשטר האיראני יש תכנית סדורה להשמדה קונבנציונלית של מדינת ישראל. מעטפת גרעינית שתעניק לה חסינות, אבל בחסותה השמדה קונבנציונלית כמו במלחמות של פעם. שנים מערכת הביטחון שלנו היתה עיוורת לאיום הזה ופשוט קראה לא נכון את המפה. עכשיו אנחנו מבינים את זה וחייבים לתרגם את זה מהר מאוד למסקנות, לתכנית עבודה, להצטיידות ובניין כח, לכללי התנהגות ברורים של עשה ולא תעשה. מיטוט המשטר באיראן כמטרת על ובמקביל נטרול זירות בהתאם למידיות האיום וליכולת".

 

בהתייחסות לגזרה הצפונית ציין: "אין מנוס ממלחמה חדה ומהירה כדי להוציא את חיזבאללה מהמשחק ולשלול יכולת שלו להיות חלק מהתכנית הזו בשנים הקרובות. למלחמה הלבנון יהיו מחירים ואני לא מקל ראש בכך, אבל כל מחיר שנשלם היום יהיה הרבה פחות ממה שנידרש לשלם בעתיד אם לא נפעל. אחרי שנים של קונספציה מבוססת קניית שקט מלאכותי בהווה במחיר משכון העתיד, הגיע הזמן לשנות תפיסה".

 

השר סמוטריץ' התייחס גם לגזרת יו"ש וציין כי היא "נראית זירה שקטה מעל פני השטח ויש מי שמתעקשים גם היום למרוח עליה שכבה עבה של מייק-אפ ולהסתיר, אבל בפועל הופכת לזירה בעלת פוטנציאל אסטרטגי מסוכן מאוד בטווח זמן מידי. זאת בשל היקף המחבלים והנשק והקרבה הגיאוגרפית לריכוזי האוכלוסייה בישראל. צריך רק להתבונן על כמה זמן וכמה כח צבאי אנחנו נדרשים להשקיע כדי לחסל את חמאס אחרי שפינינו ישובים והפקרנו לו שטח לבנות מפלצת טרור ברצועת עזה. עכשיו תכפילו את זה בעשרים אם חלילה נחזור על הטעות הזו ביהודה ושומרון. ערביי יו"ש יכולים להפוך חלילה בתוך שעות את כפר סבא לכפר עזה, את רעננה לבארי, את נתניה לנחל עוז ואת תל אביב לשדרות".

"למרבה הצער והאבסורד, גם היום, אחרי ה -7 לאוקטובר ואחרי שהתכנית האיראנית מוכרת וידועה, יש מי שחותרים להתאבדות הקולקטיבית הזו בכל הכח. כמו לויתנים ששוחים אל החוף. מספיק לראות את קיטונות הרותחים שנשפכים עלי בסוף השבוע בשמאל ובתקשורת המיינסטרים בישראל על רקע החלטות הקבינט שהובלתי להסדרת 5 ישובים ולהטלת סנקציות על הרש"פ ובכיריה הפועלים נגד מדינת ישראל ומסרבים לגנות עד היום את חמאס ואת הטבח שהוא ביצע באזרחי ישראל".

 

לעניין אפשרות להתפתחות זירה עם ערביי ישראל ציין השר סמוטריץ: "האיראנים בונים על הצטרפות שלהם ואנחנו רחוקים מלעשות מה שצריך כדי לנטרל את הסיכון הזה מראש. מאות אלפי כלי נשק ואמל"ח בלתי חוקי שברגע האמת אמורים לפי השאיפה האיראנית להשתלב בתכנית הכיבוש. בעניין הזה המשטרה ומי שאמון על כך נכשלים טוטלית. לא פותרים את זה בנשקים לכיתות כוננות, צריך לאסוף את כלי הנשק ולמגר את התופעה. זה בתוכו ומסוכן יותר ממה שמעבר לגבול. נדרש כאן ריכוז מאמץ לא בדיבורים והכרזות אלא במעשים".

"נדרשת אחריות לאומית של כולנו. מול האתגר הענק הזה אין מקום למשחקים פוליטיים, לפילוגים, פיצולים ושיח מחליש של שנאה, לתמונות של מדורות על הכבישים והסתה חמורה שמעודדת את האויבים שלנו. מול האתגר הקיומי הענק הזה אנו נדרשים לאחדות ואחריות, לדעת להבחין בין עיקר וטפל, בין מה שדחוף עכשיו למה שיכול לחכות. ההיסטוריה תשפוט את מי שיעמוד במבחן הזה ואת מי שיכשל בו. אני קורא לרוב הבריא בעם ישראל, בואו לא ניגרר אחרי מיעוט קטן וקולני שמנסה לגרור אותנו בכל למלחמות פנימיות ולשנאה תוך כדי מלחמה. מיעוט שביקש לשרוף כאן הכל לפני המלחמה ולא מצליח להתאפק מלחזור לזה כשהאחים שלנו נלחמים בעזה ובגבול הצפון. מול המיעוט הקיצוני הזה צריך פשוט להתעלם. גם אם התקשורת מעצימה ומבליטה אותו. בואו פשוט נמשיך יחד כמו שהתחלנו. בואו נקשיב למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל ודורשות מאיתנו להיות ראויים, להישאר יחד, לאהוב ולחלוק בכבוד, לנצח. שלא יהיה חלילה לשווא".

 

*קרדיט סטילס: ועידת מקור ראשון והמרכז האקדמי לב. צלם: לירון מולדובן מקור ראשון*

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן