*שר הביטחון גלנט לטייסי קרב שהשתתפו במשימת ההגנה מול המתקפה מאיראן: ״היכולת שלנו לקבל החלטות מורכבות על הקרקע, נעוצה בידיעה שיש לנו על מי לסמוך באוויר. המשימות שלנו לא הולכות להצטמצם, מדינת ישראל צריכה לדעת שיש לה חופש פעולה לעשות מה שהיא רוצה, ויש ביטוח שמה שמוחלט גם מבוצע״*

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע היום לבסיס תל נוף של חיל האוויר, לשיחה עם טייסי קרב מהטייסות שהשתתפו בפעולות ההגנה ליירוט הטילים והכטב״מים שנורו מאיראן בתחילת השבוע.

שר הביטחון שיבח את הטייסים על פעולתם המקצועית, והודה למפקד הבסיס תת-אלוף אריאל דיין ולמפקד הטייסת סגן-אלוף ע׳ על הובלת המשימה והביצוע המוצלח.

*שר הביטחון גלנט אמר לטייסים:*

"כשאני מסתכל על המכונה הזאת של חיל האוויר, גם ביכולות הגנה וגם ביכולות התקפה – זה דבר מאוד מרשים. יש איסוף, תכנון ודיוק בביצוע והשתפרות כתוצאה מלימוד״.

״היכולת שלנו לשבת ולקבל החלטות נכונות ולפעמים גם קשות בחמ"לים, במיוחד כשמדובר על ביצועים של חיל האוויר ועל דברים שקורים מהר, נעוצה בזה שאנחנו יודעים שיש לנו את מיטב האנשים בשמיים, זה נכון לכל גזרה, זה יכול להיות בתוך הטייסת מגיחה לגיחה, ובראייה שלנו מיום ליום, הוא תהליך שבו יש לימוד, כי יש פה השתנות מאוד גבוהה של הדברים״.

״יש לנו את האנשים הכי טובים, זה עומד במבחן ועובד היטב. והמשימות שלנו לא הולכות להצטמצם הן רק הולכות לגדול. המציאות הזאת שאנחנו מותקפים מ- 7 זירות שונות היא מציאות מורכבת והיא תאתגר אותנו ותלווה אותנו. הטווחים שנפתחו ל-1500 ק"מ משנים תמונת עולם, גם בקצב, גם בתגובה, גם בפעולה, ומדינת ישראל צריכה לדעת שיש לה חופש פעולה לעשות מה שהיא רוצה, בזכות זה שחיל האוויר יוצר הגנה – ומה שעשיתם בשבת האחרונה זה דבר מרשים ביותר, אני מדבר על החיל כולו ובקצה על מי שמבצע, גם באוויר, גם על הקרקע״.

״זה מייצר לנו את היכולת לדעת שכאשר אנחנו מגיבים, יש מאחורי העניין הזה תעודת ביטוח, שמה שהוחלט זה מה שמבוצע, זה חיבור של שנים. הזה מקנה ביטחון רב לציבור בישראל ולמקבלי ההחלטות במדינת ישראל. אני הגעתי כדי להודות לכם על האיכויות הגבוהות של הביצוע, על הדיוק, על המסירות, על אימונים של שנים שבאים לידי ביטוי ברגעים בודדים״.

 

צילום: שרה קינן משרד הביטחון

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן