השר לשירותי דת חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי לראשי המועצות הדתיות: אנחנו שותפים ואני משרת אתכם. בתקציב המשרד יש בשורה גדולה לחיזוק המועצות הדתיות. נתחיל בהליך למינוי רבני שכונות ● מנכ"ל המשרד יהודה אבידן : המועצות הדתיות ירגישו שותפות בקבלת החלטות.

 

עם הפנים אל המועצות הדתיות; במעמד השר לשירותי דת, חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי, ומנכ"ל המשרד יהודה אבידן, התקיים היום (ב) במשרד לשירותי דת "שולחן עגול" עם ראשי המועצות הדתיות. כארבעים ראשי מועצות דתיות נטלו חלק פעיל במפגש עם מנהלי אגפי הליבה במשרד לבין ראשי המועצות הדתיות במטרה לייעל ולשפר את הנגשת שירותי הדת לאזרח.

בדברי הפתיחה אמר השר לשירותי דת, חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי: "אנחנו שותפים ואני משרת אתכם. כשאתם חזקים – שירותי הדת חזקים. בתקציב המשרד יש בשורה גדולה לחיזוק וביסוס המועצות הדתיות. אני רוצה להודות ליו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי על כך שעיגן את תקציב המועצות הדתיות ופעל למענכם. וכן, למנכ"ל יהודה אבידן על הביצועים הרבים וההישגים בהגדלת התקציב". השר מלכיאלי התייחס בדבריו לתוכניות העתידיות: "לאחר הקפאה של שנים רבות, בכוונתי להתחיל בהליך למינוי רבני שכונות".

מנכ"ל המשרד, יהודה אבידן, הדגיש את החשיבות של שיתוף הפעולה בין המשרד למועצות הדתיות: "המדיניות של המשרד לשירותי דת היא עבודה בשיתוף פעולה עם המועצות. אנו פועלים לעידן בו ראשי המועצות הדתיות ירגישו כשותפים בקבלת החלטות ובגיבוש מדיניות המשרד. תקציב המועצות הדתיות הוא אמירה 'באנו לחזק אתכם'".

ראשי המועצות הדתיות העלו סוגיות מקצועיות בתחומי הקבורה, רישום הנישואין, מבני דת, תקצוב ובקרה ובניין הכוח של ההון האנושי במועצות הדתיות. מנהלי האגפים שנטלו חלק בדיון הציגו את הפתרונות לסוגיות אלה.

במשרד לשירותי דת מדגישים,שמדובר בשלב א' במסגרת 'השולחן העגול'. ובזמן הקרוב יזומנו ראשי מועצות דתיות שלא נטלו חלק במפגש זה, במטרה לפגוש את כלל ראשי המועצות הדתיות ולשמוע את דעתם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן