"צדק תחבורתי", הרפורמה בתחבורה הציבורית, תצא לדרך היום (שני). במסגרת הרפורמה יוענקו 50 אחוזי הנחה לתושבי הפריפריה והנחות נוספות לצעירים, לאנשים עם מוגבלות ולזכאי הביטוח הלאומי.

תושבי הפריפריה (אשכולות 5-1 במדד הפריפריה של הלמ"ס) ישלמו מעתה 50 אחוזים ממחירי מנוי חופשי חודשי; בני 18 עד 26 (למעשה עד יום ההולדת ה-27) יקבלו 33 אחוזי הנחה על כל המנויים החודשיים; 50 אחוזי הנחה למנוי חודשי יוענקו לאנשים עם מוגבלות ולזכאי הביטוח הלאומי. חידוש משמעותי נוסף ברפורמה ברפורמה הוא נסיעה חינם לחיילות וחיילים משוחררים ולמסיימי שירות לאומי, למשך שנה מיום סיום השירות.

בשלב השני של הרפורמה, שייצא לדרך בחודשים הקרובים, אזרחים ותיקים יסעו חינם (נשים מגיל 62, גברים מגיל 67) ובנוסף יוענקו הנחות על בסיס דירוג סוציו-אקונומי ועל פי שכונות מגורים ספציפיות.

"הרפורמה שאנו משיקים החודש מרחיבה באופן משמעותי את מעגל הזכאים לנסיעה חינם או להנחה משמעותית בכל רחבי הארץ", אומרת שרת התחבורה מירי רגב. "הרפורמה שלי היא צעד מהפכני שנועד לקרב בין הפריפריה למרכז, לצמצם פערים גאוגרפיים וחברתיים, ליצור הזדמנויות תעסוקה, להוריד את יוקר המחיה ולעודד שימוש בתחבורה ציבורית על חשבון הרכב הפרטי, בדגש על יצירת הרגלי שימוש בקרב הצעירים".

 

משרד התחבורה פירסם כמה דוגמאות לחיסכון המשמעותי שיתאפשר. כך, למשל, חייל משוחרר יחסוך במשך שנה 1,188 שקלים על חופשי-חודשי אזור 1 (99 שקלים לחודש), ויוכל להגיע לחיסכון של עד 7,320 שקלים אם ינצל את הטבת הנסיעה חינם בכל רחבי הארץ כולל רכבת.

תושב הפריפריה יוכל לחסוך בשנה בין 594 שקלים (50 אחוזי הנחה על חופשי חודשי אזור 1) ועד 3,660 שקלים לנסיעות חינם בכל רחבי הארץ (50 אחוזי הנחה על חופשי חודשי ארצי הכולל רכבת בעלות של 305 שקלים במקום 610 שקלים).שלם כל חודש 610 שקלים עבור מנוי ארצי משולב.

צעיר עד גיל 27 יוכל לחסוך בין 392 שקלים בשנה (33 אחוזי הנחה על חופשי חודשי אזור 1) ל-2,415 שקלים (33 אחוזי הנחה על חופשי חודשי ארצי כולל רכבת).

איך זה עובד? בשיטת הפעילות של האפליקציות פנגו ומוביט, אין צורך להגיע לנקודות פיזיות ולעדכן כרטיס ואין צורך לרכוש את החוזה מראש – יש להעלות את המסמכים הרלוונטיים לאפליקציה ולאחר אישור המסכים, הפרופיל המיטיב נכנס לתוקף כך שההנחה תהיה תקפה כל עוד הפרופיל בתוקף.

בסוף כל חודש, תחושב העלות המצטברת לנוסע באופן אוטומטי ותשקף את סך הנסיעות שבוצעו בפועל, יחד עם ההנחה שהנוסע זכאי לה. הנוסע יחויב בתעריף המשתלם ביותר עבורו מבין השיטות, והחיוב כאמור ירד בכרטיס האשראי בסוף החודש (ללא עמלות ודמי מנוי). המשתמשים יכולים גם לראות את פירוט הנסיעות והחיובים שלהם בכל עת באפליקציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן