,

רס"ר (במיל') רועי אברהם מימון שנפל ברצועת עזה, הובא למנוחות היום (רביעי) בבית העלמין הצבאי בעפולה בהשתתפות מאות מתושבי העיר שהחלו את מסע הלוויה בהנפת דגלי ישראל.

יאיר מימון, אביו של רועי, ספד לו ואמר כי הוא ייזכר לעד בזכות המוסר הגבוה וכוח הרצון שלו. "הבן היקר שלנו, היה לך חשוב לא לפגוע אף פעם באף אחד, גם לא בחיות והפכת לטבעוני ורודף שלום", זעק על קברו.

"הפגישה עם המוות שלך מאד עוצמתית שקשה להבין ולקלוט אותה. היה לך חשוב להגן על המולדת שלך".

רועי שירת כפראמדיק לוחם ביחידת יהל"ם, חיל ההנדסה הקרבית ונפל בקרב במרכז רצועת עזה כשהוא בן 24. "אמרת שאתה נלחם כדי שהאזרחים יוכלו לנהל חיים רגילים וגם לשמוח", המשיך אביו. "המלחמה שיש לנו עם האויבים מבחוץ היא השתקפות המלחמה שיש בתוכנו. איך אנחנו נלחמים בינינו? אני לא בא בטענות לשום צד ורואה את הסבל שנגרם לכל הצדדים, המלחמה בתוכנו הביאה את המלחמה שבאה אלינו מבחוץ".

גם סא"ל ניר חבלצקי ספד לרועי וסיפר כי הוא נפל בעת השמדת מפעל לייצור אמל"ח ורקטות. "רועי התנדב לשרת ביחידת יהל"ם, יצא לקורס חובשים והתאהב בעולם הרפואה", אמר. "מתוקף תפקידו, לקח חלק בעשרות פעולות מבצעיות בהן קיבלה היחידה צל"ש אלוף פיקוד דרום. רועי שמע שחסר פראמדיק והתייצב ביחידה למרות שלא גוייס".

"בגלל המלחמה הזאת בינינו איבדנו את רועי אברהם, איזה מחיר כבד אנחנו משלמים על המלחמות בינינו, בגלל דברים טפלים לחלוטין", המשיך חבלצקי.

"בתקווה שיגיע השלום בינינו. שלא נלחם בגלל ההבדלים בינינו, שנבין מה ההבדלים ביננו וממה הסבל שקיים אצל כל אחד. כשנגיע לשלום בינינו לא יהיה עוד שכול וצער שהמלחמה הזאת גורמת לנו. השלום לא יגיע מהדרגים הגבוהים, לא מתוך העם. כולנו ביחד נצמיח שלום".

 

קרדיט צילום: אליאור עזרן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דילוג לתוכן